Mūsdienās ar vārdu jaunie mediji vairāk asociējas viss, kas saistīts ar jaunajām tehnoloģijām, interneta vidi.
Teorija skaidro, ka jaunie mediji mūsdienās tiek identificēti kā datoru programmu izmantošana. Teksts, kas tiek pasniegts datorā (Web saites un elektroniskās grāmatas) tiek interpretēts kā jaunie mediji, turpretī teksts drukātā, kas ir rakstiskā veidā uz papīra nē. Līdzīgi var arī aplūkot šo pašu principu ar fotogrāfijām. Fotogrāfijas, kuras ierakstītas diskā (CD-ROM) tiek uzskatītas par jaunajiem medijiem, bet fotogrāfijas, attēli grāmatā – nē. Pēc iepriekš minētā varam secināt, ka jaunie mediji ir viss kas ir digitalizēts un saistīts ar datortehniku.
Par jaunajiem medijiem var uzskatīt visu, kas ir digitāls un saistīts ar datoriem – Internets, web saites, datorspēles, CD-ROMs un DVD, virtuālā realitāte.
Mūsdienās ar vien vairāk tiek izmantotas piedāvātās jauno tehnoloģiju iespējas, kas tiek plaši izmantotas gan sadzīvē, gan mācībās, gan ikdienas darbos. Arī medijos un mākslā sastopams biežs jauno tehnoloģiju izmantojums. Rodas jaunas iespējas vizualizēt dažādas mākslas izstādes, filmās nereālas lietas ar datorprogrammu palīdzību parādīt reālas. To izmantojums rada neierobežotas iespējas attēlot nereālo par reālo ikdienas dzīvē, mūsu pasaulē. …