Katrs indivīds, neatkarīgi no tā, vai vēlas , vai nē, ir iesaistīts politikā un tās procesos. Politikas neatņemama sastāvdaļa ir dažādas ideoloģijas, kas nosaka, kāda politika tiks īstenota un kā tiks sadalīti ierobežotie resursi, jo tās iekļauj sevī gan pašreizējās situācijas novērtējumu, gan nākotnes sabiedrības modeļa aprakstu, gan nākotnes sabiedrības modeļa sasniegšanas veidu un paņēmienus.1 Tās ir nepiecišamas politiskajiem aktieriem, lai skaidrotu, kādu politiku tie atbalsta un vēlas īstenot, kā arī vēlētājiem, lai tie zinātu, kādu politiku īstenos pastāvošā vara un ar kādiem līdzekļiem.
Laika gaitā ir izveidojušās un sabiedrības atbalstu guvušas ļoti dažādas ideoloģijas, kas arī ir noteicis politisko režīmu. (Piemēram, pēc Lielās Franču Revolūcijas konservatīvisma ietekmē tika atjaunota monarhija, Marksisms bija pamats Komunistiskajam režīmam Krievijā.) Tomēr mūsdienās sabiedrības atbalstu vairāk guvušas centriskākas ideoloģijas, kurām nav tik strikti noteiktu principu, tās atbilst daudz lielāka indivīdu skaita interešu lokam. Viena no šādām ideoloģijām ir jaunie labējie, kas guvuši atbalstu samerā daudzās valstīs- ASV, Lielbritānijā, un arī Latvijā.
Vēlēšanas ir ļoti uzskatāms piemērs, kurā var vērot partiju ideoloģijas, jo partijas, izvirzot savu kandidatūru, pauž konkrētu savu prioritāšu klāstu, kā to sasniegt, kā arī, kā tās redz pašreizējo situāciju valstī. Tās ir ļoti nozīmīgs process, jo nosaka, kāda ideoloģija dominēs politisko lēmumu pieņemšanas procesā tuvākajā laikā. …