Secinājumi
Darbā iegūtie dati parāda, ka jauniešu zināšanas par alkohola negatīvo ietekmi uz cilvēka orgānu sistēmām ir pietiekamas. Jaunieši ir labi informēti, ka alkohola lietošana negatīvi ietekmē aknas, izraisot aknu cirozi. Neskatoties uz to, ka lielākā daļa respondentu atzīst, ka alkohols negatīvi ietekmē cilvēka orgānus, gandrīz puse (41%) respondentu alkoholu lieto 1-3 reizes mēnesī. Informāciju par alkoholu un tā negatīvo ietekmi uz cilvēku visbiežāk tiek iegūta televīzijā, radio, interneta vidē un skolā. Vismazāk informācija tiek iegūta no draugiem, avīzēm, žurnāliem un ģimenes. 90% respondentu domā, ka alkohols tiek lietots kopā ar draugiem ballītēs.
Atkarību izraisošo vielu lietošana, dažādu atkarību veidošanās pusaudžu un jauniešu gados ir viens no izplatītākajiem veselības riska paradumiem, kas būtiski ietekmē gan fizisko, gan, garīgo veselību. Statistikas dati liecina, ka neskatoties uz ierobežojumiem alkohola iegādei nepilngadīgām personām, alkohols ir plaši lietots jauniešu vidū. Lietodami alkoholiskos dzērienus, jaunieši un pusaudži reti domā par to, kādas sekas alkohols atstāj uz veselību tagad un nākotnē, bieži vien dzirdēto informāciju neattiecina uz sevi.
Lai padziļināti izpētītu problēmu un meklētu risinājumus ir nepieciešams veikt papildus pētījumus gan medicīnas, gan sociālajā un psiholoģijas zinātņu jomās.
…