Mūsu projekta tēma ir “Jauniešu starptautiskās sadarbības iespējas Jelgavā un Latvijā.” Izvēlējāmies šādu tēmu, jo tā ir aktuāla mūsdienās. Arvien vairāk jauniešu un arī cita vecuma cilvēku dodas projām no Latvijas, lai strādātu vai mācītos ārzemēs, jo tas sniedz lielākas izaugsmes iespējas. Mēs vēlējāmies izpētīt tieši jauniešiem sniegtās iespējas un Jelgavas pilsētā noslēgtos starptautiskās sadarbības līgumus, kas veidoti ar dažādām valstīm ar mērķi veidot apmaiņas programmas ,kas domātas, lai sniegtu jauniešiem iespēju mācīties ārzemēs, kā arī iegūt citu jauna veida pieredzi. Šī projekta ietvaros vēlējāmies izzināt ,kā īsti tiek veidotas apmaiņas programmas un sadarbība starp dažādām pasaules valstīm, izveidot uzskatāmu materiālu par to, kādas ir Jelgavas jauniešu iespējas šajā jomā, izpētīt to, kur jauniešiem būtu iespēja iegūt informāciju par šo tēmu.
Darba galvenais mērķis ir:
izveidot informatīvu materiālu par jauniešu apmaiņas programmām un projektiem, informācijas ieguves iespējām un sadarbības iespējām starp dažādu valstu pilsētu skolām un aktīvi līdzdarboties skolēnu starptautiskajā projektā.
Darba galvenie uzdevumi ir:
izpētīt skolu sadarbības līgumus un jauniešu apmaiņas projektu būtību;
tikties ar Domes sabiedrisko attiecību speciālisti un iegūt izsmeļošu informāciju par apmaiņas programmām Jelgavā un starptautisko sadarbību;
izpētīt 10. ek klases skolēnu domas par klasesbiedreni no Vācijas, kura atrodas Latvijā apmaiņas programmas ietvaros.
Starptautisks - Tāds, kas attiecas uz vairākām valstīm, tautām, ir kopīgs vairākām valstīm, tautām.[5.]
Sadarbība - Kopīga darbība un savstarpējs atbalsts kopēju mērķu sasniegšanai; sadarbošanās.[5.]
Šāda veida sadarbība dod iespēju skolēniem no dažādām valstīm strādāt kopā pie vienas vai vairākām kopīgo interešu tēmām. Šī sadarbība ļauj dalībniekiem apmainīties ar pieredzi, izpētīt Eiropas kultūras dažādos aspektus, sociālo un ekonomisko daudzveidību, palielina viņu vispārējo zināšanu apjomu un māca labāk saprast un cienīt vienam otra uzskatus, kā arī šādi jaunieši var pielietot savas svešvalodu zināšanas praksē.[6.] Visplašāk izplatītas jauniešu vidū ir savstarpējās apmaiņas programmas, jo tās ir samērā vienkārši realizēt dzīvē.
Savstarpēja apmaiņa.
Savstarpējs-
1.Tāds, kas notiek, iedarbojoties vienam uz otru, citam uz citu (par diviem vai vairākiem cilvēkiem, priekšmetiem).
2.Tāds, kurā izpaužas vienāda attieksme vienam pret otru, citam pret citu. [5.]
Apmaiņa - Darbība, process - apmainīt, apmainīties; apmainīšana, apmainīšanās. [5.]…