Secinājumi
Uzrakstot šo darbu, es varu secināt, ka:
1. Internetā jaunieši izmanto savu sarunvalodu, ko tikai var saprast tā vecuma cilvēki. Viņi izmanto savu valodu ko darina no internacionālismiem, dažādiem saīsinājumiem, aizņēmumiem no citām valodām, dažādām zīmēm (smaidiņiem). Šī valoda padara viņu saziņu ērtāku, atrāku, bet tā atstāj negatīvu ietekmi uz literāro latviešu valodu.
2. Nepareizu pareizrakstību izraisa arī mūsdienu tehnoloģijas un iespējas, ko sniedz internets un dators. Cilvēki aizmirst uzlikt garumzīmi vai arī sākt teikumu ar lielo sākuma burtu, jo to visu viņu vietā izdara dators.
3. Cilvēkiem vajadzētu ivērot pareizu latviešu valodas lietojumu, jo latviešu valoda ir apdraudēta, kas var izzust, ja to lietos nepareizi un tajā sāks lietot dažadus svešvārdus, kas ir aizgūti no citām valodām. Šie vārdi piesārņo latviešu valodu un veicina latviešu valodas izzušanu.
Nobeigums
Uzrakstot šo darbu var izvērtēt kādas grūtības un pretrunas radās rakstot šo darbu.
Raksturojot paveikto, var secināt, ka viss izdevās kā iecerēts bija sākumā. Izdevās sameklēt informāciju, izanalizēt un apkopot to.
Grūtības radīja informācijas meklēšana, kas aizņēma vairāk laika nekā sākotnēji bija paredzēts.
Problēmas tālākajai risināšanai varētu izpētīt, kuri cilvēki raksta interneta vidē neievērojot pareizu valodu, un cik labi viņiem veicas skolā, rakstot kādus radošos darbus. Attiecībā pret jauniešiem, kuri spēj lietot pareizu latviešu valodu gan internetā, gan ikdienā. Šo prirkšlikumu var izvirzīt tāpēc, ka katrs jaunietis ir savādāks, ar dažādām spējām un prasmēm.
Tālakajai problēmu risināšanai vēl varētu izvirzīt mērķi par to, vai, rakstot uz datora, bez garumzīmēm var atrāk uzrakstīt tekstu, nekā rakstot ar tām. Katram uzskati par šo tēmu ir dažadi tāpēc var izvirzīt šādu priekšlikumu.
…