Par zinātniski pētnieciskā darba tēmu tika izvēlēts jauniešu pašcieņas un sasniegumu motivācijas saistība ar viņa novērtējumu par emocionālajām attiecībām ar vecākiem bērnībā.
Viens no pētījuma mērķiem bija noskaidrot, vai pastāv saistība starp jauniešu sasniegumu motivāciju un viņu novērtējumu par mātes un tēva emocionālo attieksmi pret jaunieti bērnībā. Otrs – uzzināt vai pastāv atšķirība starp jauniešu grupām ar zemu, vidēju un augstu pašcieņu viņu novērtējumam par vecāku emocionālo attieksmi jaunieša bērnībā un viņu sasniegumu motivāciju. Papildus pētījuma mērķis bija ar interviju palīdzību noskaidrot kādas vecāku īpašības jaunieši vērtē kā noteicošas viņu pašcieņas un sasniegumu motivācijas attīstībā.
Pētījuma izlase bija 60 jaunieši (30 sievietes, 30 vīrieši) vecumā no 18 – 25 gadu vecumam, kuru vecāki līdz viņu 16 gadu vecumam dzīvojuši kopā. Kā pētījuma metodes tika izmantotas vecāku attieksmes aptauja (autori G. Parker, H. Tupling), pašcieņas aptauja (autors Dž. Vainhold) un A. Mehrabiana RAM tests sasniegumu motivācijas līmeņa noteikšanai. Papildus pētījuma dalībnieki bija četri jaunieši no sākotnējās izlases, kuri tika intervēti ar daļējo strukturētas intervijas palīdzību.
Rezultāti uz pirmajiem diviem pētījuma jautājumiem norāda, ka izlases ietvaros nepastāv statistiski nozīmīga saistība ne starp mātes, ne tēva emocionālo attieksmi un jaunieša sasniegumu motivāciju, par saistību var runāt tikai tendenču līmenī. Trešā jautājuma rezultāti parāda statistiski nozīmīgu atšķirību starp jauniešiem ar zemu, vidēju un augstu pašcieņu pie atsevišķiem mainīgajiem lielumiem - sasniegumu motivācijas, mātes kontroles un tēva emocionālo rūpju skalās. …