4.2.2. Enerģijas dzērienu lietošana
Enerģijas dzērieni ir izplatīts dzēriens jauniešu vidū, jo aptaujājot 50 respondentus, 32 no tiem, jeb 64% lieto enerģijas dzērienus, kas ir diezgan liels skaitlis, ņemot vērā to, ka enerģijas dzērieni ir atzīti par veselībai nelabvēlīgiem. (skat. 4.attēls) Taču pozitīvi ir tas, ka 18 respondenti jeb 36% enerģijas dzērienus nelieto, jo uzskata, ka tie ir kaitīgi veselībai, un tas pierāda, ka mūsdienu jaunieši rūpējas par savu veselību un viņiem ir svarīgi uzturā lietot tikai veselīgus produktus, taču citi saka, ka ir atraduši alternatīvu lielākas enerģijas iegūšanai, piemēram, dzerot kafiju vai guļot, un dažiem respondentiem enerģijas dzērieni nešķiet garšīgi, tāpēc tos nelieto.
Secinājumi
Darba rezultātā tika sasniegts zinātniski pētnieciskā darba mērķi. Uzstādītie uzdevumi ir paveikti. Kā rezultātā var izdarīt secinājumus:
1. Pētījumā izvirzītā hipotēze apstiprinājās – enerģijas dzērieni ir ļoti izplatīts veids jauniešu vidū, lielākas enerģijas iegūšanai, jo lielākā daļa aptaujāto jauniešu apgalvo, ka lieto enerģijas dzērienus, kaut arī apzinās to kaitīgumu.
2. Enerģijas dzērieni paredzēti īslaicīgai enerģijas iegūšanai.
3. Galveno stimulējošo iedarbību sniedz dzērienam pievienotais psihostimulators- kofeīns.
4. Enerģijas dzērienu sastāvā esošās vielas negatīvi ietekmē visu organisma darbību, galvenokārt, nervu sistēmu un sirdsdarbību.
5. Enerģiju jāuzņem pamatveidos, tas ir , ar uzturu, kaitīgi neietekmējot veselību, bet enerģijas dzēriens jāatstāj kā alternatīvs.
…