Secinājumi
1. Apkopojot pētījuma rezultātus par jauniešu informētību par ģenētiski modificētu organismu izmantošanu pārtikā, to ietekmi uz cilvēka veselību, var secināt, ka hipotēze ir apstiprinājusies.
2. Ģenētiski modificētu organismu iegūšanai izmanto gēnu inženieriju, kas ir viena no biotehnoloģijas apakšnozarēm.
3. Gēnu inženierijas pamatuzdevums ir mērķtiecīga organisma iedzimtības materiāla izmainīšana, lai radītu jaunas vēlamas pazīmes vai lai atbrīvotos no nevēlamām pazīmēm, kā rezultātā rodas ģenētiski modificēts organisms.
4. Ģenētiski modificēta pārtika ir pārtika, kas satur, sastāv vai ir iegūta no ģenētiski modificētiem organismiem.
5. Ģenētiski modificēta pārtika tiek audzēta, lai samazinātu pārtikas ražošanas izmaksas un palielinātu saražotās pārtikas produktivitāti un vērtību.
6. Ģenētiski modificētas pārtikas ietekme uz cilvēka veselību ir pētīta maz, tie pētījumi, kas ir veikti, ir nepilnīgi vai arī veikti par ģenētiski modificētu organismu ražotāju līdzekļiem.
7. Ģenētiski modificētu organismu īpatsvars un sējumu platības lauksaimniecībā pasaulē pieaug
8. Ja vairāk kā 0.9% no preces sastāva ir ģenētiski modificēts, tad uz šī produkta iepakojuma jābūt obligātam marķējumam, kas norāda, ka produkts ir ģenētiski modificēts vai ir ražots no ģenētiski modificētas izejvielas.
9. 92% aptaujāto jauniešu zina, kas ir ģenētiski modificēta pārtika, tomēr lielākā daļa aptaujāto respondentu uzskata, ka patērētāji nav pietiekami informēti par ģenētiski modificētu pārtiku.
…