Ne vienmēr visi cilvēki ap mums ir draudzīgi noskaņoti. Pāri darītāji parasti ir vecāki par mums, dažreiz jaunāki vai arī mūsu vienaudži. Pāri darītāji ir tie, kuri, kaut ko pasakot vai izdarot, liek mums justies nelaimīgiem viņi var mums sist, atņemt mantas, apsaukāt mūs.
Tēma: „Jelgavas 4. vidusskolas jauniešu attieksme pret drošību pasākumos.”, ir aktuāla ne tikai mūsu skolā, bet arī visā Latvijā. Esam izvēlējušies šo tēmu, lai izzinātu jauniešu attieksmi pret drošību pasākumos. Lai jaunieši justos droši pasākumos ir jābūt- zināšanām, kas ir kabatas zagļi, narkomāni, izvarotāji. Mēs bieži zinām savas tiesības toties ļoti retais ir aizdomājies arī par saviem pienākumiem apmeklējot pasākumus. Katrs jaunietis ir tiesīgs izdzīvot savu dzīvi pats, kaut arī dažkārt nepareizu. Nav neviena cilvēka kas tiesīgs otram atņemt mantu, dzīvību veikt fizisku iespaidošanu. Ģimene ir tā vide, kas bērnos ieliek tās vērtības ko bērns pieņem un īsteno tālāk. Ir ģimenes morāle un kultūra, savstarpējās attiecības un vērtību sistēma. Katrs cilvēks šajā pasaulē man palīdz īstenot manus nolūkus. Šī ir mana pasaule. Tā pastāv manis dēļ, un es- pasaules dēļ.(Siņeļņikovs, 2004) Viss sākās ar vārdiem drīkst un nedrīkst, kas jālieto kopā ar paskaidrojumu- kāpēc nedrīkst. Domājot par drošību ir jābūt informētiem, pietiekoši zinošiem kā rīkoties, lai sevi varētu pasargāt.
Pētījuma mērķis: Pamatojoties uz literatūras materiāliem un pētījuma gaitā iegūtajiem rezultātiem, atklāt no kā jaunieši visvairāk baidās pasākumos un kā no tā izvairīties.
Pētījuma uzdevumi: 1. Izzināt jauniešu vecumposma īpatnības un viņu attieksmi par drošību pasākumos.
2. Sniegt skaidrojumu par kabatas zagļiem, narkomāniem. 3. Ar anketēšanas palīdzību izpētīt „Jelgavas 4. vidusskolas jauniešu attieksmi pret drošību pasākumos.
Pētījuma hipotēze: Jauniešu attieksme ir viens no nelaimes gadījumu izraisošiem faktoriem drošībai pasākumos.
Darba metodes: 1.Literatūras analīze.
2.Anketēšana.…