Alkohola lietošana mūsdienās ir ļoti izplatīta parādība. Alkohols ir sastopams ik uz stūra un vairs nav problēmu to iegādāties. Tas jau ir ikdienišķi.
Diezgan ilgu laiku sabiedrība ir uztraukta par mūsu jauniešiem, kas arī lieto alkoholu.Viņi nedomā par sekām, kas var rasties, pārmērīgi lietojot alkoholu. Jauniešiem alkohola lietošana ir brīvā laika pavadīšana. Un drūmākais ir tas, ka to lieto jau pat 11, 12 gadīgi jaunieši. Tas jau ir par traku.
Alkoholu pārdod visiem un aizliegums, kas ļauj pārdod alkoholu tikai 18 gadus sasniegušiem, nemaz nedarbojas. Ja arī jauniešiem nepārdod alkoholu, viņi to var iegādāties arī citā veidā – nelikumīgajās alkohola tirdzniecības vietās, var paprasīt, lai kāds cits nopērk. Paši jaunieši nemaz nesatraucas par to, kas tiek nodarīts viņu veselībai, ka ar laiku viņiem var rasties atkarība. Viņi lieto alkoholu, jo tā dara visi. Un tas arī ir iemesls, kāpēc sāk lietot alkoholu. Tas pat ir „stilīgi”. Ja nedzersi, tad var arī atstumt no kādas jauniešu kompānijas.
Protams ne visi jaunieši lieto alkoholu. Tie, kas nāk no labām ģimenēm un tiek pareizi audzināti, neaizraujas ar alkohola lietošanu. Tāpēc ļoti svarīga loma ir pareizai audzināšanai. Tiem, kuriem brīvajā laikā nav nekādu citu aizraušanos, brīvo laiku pavada draugu lokā, un draugiem ir ļoti liela ietekme. Tāpēc, lai draugi tevi pieņemtu, ir jālīdzinās viņiem. Un tas kļūst par iemeslu, lai izmēģinātu visu kaitīgo.
Kursa darba „Jauniešu attieksme pret alkohola lietošanu” mērķis ir ar kvalitatīva pētījuma palīdzību noskaidrot jauniešu attieksmi pret alkohola lietošanu., kā arī noskaidrot, kāpēc jaunieši lieto alkoholu. Par šī pētījuma objektu ir izvēlēti 5 jaunieši, kuri paši ir saskārušies ar alkohola lietošanu. Savukārt pētījuma priekšmets ir jauniešu attieksme. Pētījuma hipotēze ir : jauniešu attieksme pret alkohola lietošanu ir negatīva.
Lai sasniegtu kursa darba mērķi, tiek izvirzīti šādi uzdevumi:
1. Noskaidrot respondentu domas par alkohola lietošanu jauniešu vidū,
2. Uzzināt, kāpēc jaunieši lieto alkoholu,
3. Ar interviju palīdzību noskaidrot respondentu domas par alkohola lietošanu jauniešu vidū un veikt iegūtās informācijas analīzi.…