Mēs ikdienā sastopamies ar skaistuma radītajām problēmām. Bieži tās izpaužas kā apmātība ar savu izskatu. Piemēram, pārlieku liela sevis kopšana, sevis apjūsmošana pie spoguļa, patstāvīga solārija apmeklēšana u.c. Mēs uzskatam, ka tā ir viena no mūsu abu lielākajām ikdienas problēmām, jo pastiprināti sekojot līdz savam ārējam izskatam un piešķirot tam pārāk lielu vērtību, mēs zaudējam daudz laika, enerģijas un naudas.
Mums abām ir izveidots arī savs skaistuma ideāls, kuram sekojam, un pēc kura vērtējam citus. Tāpēc vēlamies noskaidrot kādam skaistuma ideālam seko citi jaunieši un vai viņi tam pievērš tikpat lielu uzmanību, kā to darām mēs. Savā dzīvē lielāko mēs uzsvaru liekam uz ārējo izskatu, jo uzskatam, ka tieši ar labu ārējo izskatu cilvēks var gūt labākus panākumus darbā, sadzīvē un komunikācijā.
Mēs centīsimies uzzināt vai mūsdienu jaunieši pievērš izskatam pastiprinātu uzmanību un kāpēc tas tā notiek, kā arī noskaidrosim cik lielu vērtību citi jaunieši piešķir gan savam, gan citu ārējam izskatam.
1. Teorētiskā daļa
1.1. Jauniešu vecumposma raksturojums
Sabiedrība tiek iedalīta vecuma grupās, kas ir atkarīgas no nodzīvoto gadu skaita un attīstības stadijām. „Attīstība ir sistemātiskas kvalitatīvas un kvantitatīvas pārmaiņas, kas dzīves laikā notiek indivīda bioloģiskajā, psiholoģiskajā, sociālajā un emocionālajā sfērā” (7, 66). Viena no šīm vecuma grupām ir jaunība. Tas ir dzīves posms, kad cilvēka attīstība sasniedz briedumu gan psiholoģiski, gan sociāli, gan arī anatomiski fizioloģiski. Šajā periodā izveidojas spēja domāt loģiski, tikt galā ar abstraktiem jēdzieniem un apsvērt savas domas.…