Nepieciešamās dzīves vides samazināšanās: tas saistīts ar meža izciršanu, iedzīvotāju skaita palielināšanos un urbanizācijas procesa attīstību. Ja pārmaiņas ir straujas, lielākam īpatņu skaitam draud bojā eja. Ne tikai putniem, bet katrai dzīvnieku sugai, ir nepieciešama noteikta dzīves vide, kas nodrošina visu tās attīstības ciklu. Nometniekiem nepieciešamā teritorija parasti ir mazāka, nekā dzīvniekiem, kuri veic regulāras migrācijas un kuriem krasas vides izmaiņas kādā vienā vietā var kļūt liktenīgas.
Tautsaimniecības nozaru tehnizācija: daudz putnu nonāvē un sakropļo ar krūmgriežiem.
Nemiera jeb stresa faktors: putniem bieži tiek traucēti normālie dzīves cikli, kā rezultātā putniem var iestāties pārlieku liels stress.
Secinājumi
Izstrādājot darbu daļēji apstiprinājās darbam izvirzītā hipotēze „Meža jaunaudžu kopšana atstāj negatīvas sekas uz putnu ligzdošanu”. Darbu veikšana, kas saistīta ar mežu jaunaudžu tīrīšanu, atstāj sekas uz putniem, tomēr Latvijas likumdošanā ir noteikts, ka šāda veida darbus var veikt tikai ārpus putnu perēšanas perioda, kad mazuļi ir atstājuši ligzdas.
Galvenie secinājumi par izstrādāto darbu:
1. Kaut gan jaunaudžu kopšana atstāj negatīvu ietekmi uz mežā dzīvojošajiem putniem, tomēr tā ir nepieciešama ne tikai, lai gūtu ienākumu no meža audzēšanas, bet arī lai nodrošinātu pietiekamu augšanas telpu nākotnes kokiem.
2. Dažādām koku sugām jaunaudžu veidošanas kritēriji atšķiras.
…