Referātu izvēlējos veidot par jaunatnes politiku, jo šī tēma ir man kā jaunietei šķiet ļoti aktuāla un tajā pašā laikā salīdzinoši maz pētīta sabiedrībā. Mācoties vidusskolā un aktīvi darbojoties skolas pašpārvaldē terminu – jaunatnes politika, dzirdēju diezgan bieži, taču, kas tā tāda ir, īstas skaidrības nebija.
Saskaroties ar materiālu meklējumiem par jauniešiem Latvijas Republikas likumdošanā, nonācu pie secinājuma, ka atrast jel kādus likumus, par jauniešiem pirms 5 gadiem bijis neiespējami, taču tagad, ja labi papūlas, tomēr var to izdarīt.
Tā kā šis jautājums ir salīdzinoši jauna tēma likumdošanā, izvēlējos referāta materiālus meklēt tikai internetā.
Sākumā izpētīšu kādas institūcijas nodarbojas ar jaunatnes politiku izpildvaras ietvaros, vēlāk centīšos noskaidrot, ko jaunatnes politikas veicināšanas labā dara nevalstiskās organizācijas, kādi šķēršļi traucē to darbībai, kāda ir politisko partiju attieksme pret jaunatnes iesaistīšanu politiskajos procesos.
Kas ir jaunatnes politika?
Jaunatnes politika ir patstāvīga valsts politikas joma, kas nosaka mērķus, uzdevumus un pasākumus, lai visos publiskās pārvaldes līmeņos risinātu problēmas, kas ir saistītas ar jaunatni…