Nobeigums
Rakstot referātu tika pētīta literatūra, interneta resursos un datu bāzēs informācija par „Jaunās pedagoģijas” pārstāvju pedagoģiskajām atziņām, lai noskaidrotu to pielietojamības iespējas sākumskolas pedagoga darbībā. Tika pētīta datubāzē ebscohost.com pieejamā informācija par šo tēmu, profesora Žukova grāmata „Pedagoģijas vēsture, Pamatkurss”, divas Antoloģijas „Pedagoģiskā doma Latvijā līdz 1890.gadam” un „Pedagoģiskā doma Latvijā no 1890.g. līdz 1940.g.”, tā rezultātā tika noskaidrots, ka „Jaunās pedagoģijas” galvenais uzdevums bija sekmēt bērna paša „ES” apzināšanos, dzīves apstākļu, kur viņam būs jārealizē savi mērķi un vēlmes, izpratni. Jauno pedagogu atziņu pamatā bija bērna dabas iepazīšana, pedagoģisko problēmu pamatā bija bērna izzināšana.
Tika pētīta literatūra, informācija interneta resursos par sākumskolas pedagoga darbību mūsdienās, lai varētu izprast vai „Jaunās pedagoģijas” pārstāvju pedagoģiskās atziņas ir pielietojamas šajā darbā. Pētīju Izglītības un zinātnes ministrijas 2009.gada 18.oktobra rīkojumu Nr.425 un LR Izglītības likuma, VI nodaļu, tā rezultātā tika noskaidroti , pedagoga darba pienākumi, īpašie faktori, kas raksturo darba vidi, specifiskās prasmes profesijā.
Tika izveidota anketa un anketēti topošie sākumskolas pedagogi par „Jaunās pedagoģijas” pārstāvju pedagoģisko atziņu pielietošanas iespējas mūsdienu sākumskolas pedagoga darbībā. Anketēšanas rezultātā tika noskaidrots, ka topošie skolotāji ir informēti par to, kas ir „atziņas”, vairāk nekā puse no viņiem jau tagad savā dzīvē vadās pēc konkrētām viņu izvēlētām atziņām un visi aptaujātie pedagoģiskās atziņas uzskata par vērtīgam un veiksmīgām.
Tika apkopoti un analizēti visi dati- gan teorētiskie materiāli, gan anketēšana, lai noskaidrotu „Jaunās pedagoģijas” pārstāvju pedagoģisko atziņu pielietojamību sākumskolas pedagoga darbā. Teorētisko materiālu un anketēšanas rezultātā tika noskaidrots, ka „Jaunās pedagoģijas” pārstāvju pedagoģiskās atziņas ir pielietojamas sākumskolas pedagoga darbā.
Līdz ar to pētījumam izvirzītais mērķis tika sasniegts un uzdevumi izpildīti.
…