Pasaules kultūras mantojums ir tika bagāts un daudzpusīgs, ka katrs no mums var pieņemt no tā savai gaumei vēlamāko. Sākoties jau ar jaunākajiem laikiem, kultūras iespējas pieauga tik ļoti, ka mūsdienu cilvēks ir nonācis daudzu izvēļu priekšā.
Kultūras darbiniekiem pavērās plašākas iespējas iegūt gan izglītību Rietumeiropā, gan pilnveidot un izmantot savas zināšanas jaunos pasākuma veidos. Taču jau deviņdesmitajos gados kultūras darbinieki zaudēja īpašo prestižu un cieņu, ko bija ieguvuši tautā, tāpēc ar laiku viņiem nācās iemācīties pārdot kultūru kā preci.
Pirmais, kas deva plašākas iespējas bija tehnikas un zinātnes sasniegumi, kuri tika izmantoti gan politiskiem – militāriem, gan civiliem mērķiem. Zinātnes un tehnikas progress radīja lielu optimismu. Šķita, ka daudzas problēmas tiks atrisinātas ļoti īsā laikā, piemēram, izdosies atrast zāles vēža ārstēšanai. Taču praksē izrādījās sarežģītāk.
Bet ne jau tehnikas attīstība būtu balstām tikai uz medicīnu, arī dažādas izklaides iespējas paplašinājās pateicoties zinātnes un tehnikas sasniegumiem – sākot jau ar interjera iespējām, kas paceļ dažādu klubu prestižu, kas ir būtisks elements jebkurā izklaides industrijā beidzot ar dažādām tehnikām, kas dot vairāk iespējas izklaidēt ieradušo publiku – dažādi triki, pirotehnika arī aparatūras ziņā, kas ir būtisks jebkurā pasākumā. Tāpēc var teikt, ka ienākot jaunākām tehnoloģijām ikdienas dzīve kļuva daudzveidīgāka un krāsaināka. Arī radio, kino un televīzijas parādīšanos katru mājās, kļuva ne tikai par masu saziņas līdzekļiem ar publiku, bet arī par tehnikas sasniegumiem, kas deva iedzīvotājiem jaunas vēl nebijušas iespējas gan karjeras, gan reklāmas industrijā, kā arī komunikācijā – saskarsmes iespējas, kas veido sakaru sistēmu ar ārpasauli, kā arī īpašu nozīmi ieguva telefons, kas būtiski izmainīja katra dzīvi. …