Secinājumi
1. Uzņēmums ir tautsaimniecības attīstības pamats, līdz ar to, lai uzņēmumi brīvi attīstītos būtiski, lai tautsaimniecība atbilst tirgus ekonomikas pazīmēm, kur pie galvenajām pieder privātā īpašuma pastāvēšana un iespējas ar to rīkoties atbilstoši īpašnieka interesēm, netiek ierobežota jaunu uzņēmumu veidošanās, attiecīgi veidojas konkurence, kas sekmē kopējās uzņēmējdarbības un tautsaimniecības attīstību.
2. Finansējuma pieejamība ir būtiskākais faktors jauna uzņēmuma dibināšanā, kas skaidrojams ar to, ka jaundibināmam uzņēmumam nereti nav pietiekamu līdzekļu, lai iegādātos saimnieciskās darbības nodrošināšanai nepieciešamās iekārtas, inventāru, algotu un apmācītu darbiniekus un segtu mārketinga izmaksas, attiecīgi, jaundibināmiem uzņēmumiem nav pieejami tādi līdzekļi, lai iegādātos zemi, ēkas un telpas, kas nepieciešamas pamatdarbības nodrošināšanai.
3. Jaundibināmiem uzņēmumiem nepieciešamo finansējumu iespējams piesaistīt kā iekšējo finansējumu, tomēr šādā gadījumā uzņēmuma darbība tiks uzsākta ar salīdzinoši mazākiem līdzkļiem un uzņēmuma turpmākā attīstība tiks balstīta uz uzņēmuma gūto peļņu.
4. Piesaistot finansējumu ārējā vidē jaundibināmā uzņēmuma vadībai jāizvēlas piemērotākais ārējā finansējuma veids, izvērtējot pastāvošos riskus, pastiprināto uzņēmuma kontroli no investoru vai bankas puses, iespējamo finansējuma piešķiršanas nosacījumu maiņu, ja jaundibināmā uzņēmuma darbība netiek īstenota tik veiksmīgi, kā sākotnēji plānots.
5. Biznesa inkubatori nodrošina jaunu uzņēmumu ar atbalsta pakalpojumiem, kas ietver jurdiskās konsultācijas, grāmatvedības pakalpojumus, cita veida konsultācijas, tāpat tiek nodrošinātas telpas. Inkubatora pakalpojumi jaundibināmiem uzņēmumiem tiek piedāvāti ar atlaidēm no 10 % līdz 85 %, kas tiek darīts ar mērķi, lai atvieglotu izmaksu slogu un nodrošinātu, lai jaunie uzņēmumi galveno uzmanību vērš uz attīstību nevis ieņēmumu un izmaksu saskaņošanu.
…