Secinājumi
Jaunās ekonomikas pamatā ir tehnoloģijas, globalizācija, zināšanas, cilvēki un nepārtraukta konkurence. Tā ir ļoti strauji attīstījusies un tās laikā ieviesušās būtiskas pārmaiņas gan cilvēku ikdienā, gan ekonomikā.
Tehnoloģijas ir tik ļoti attīstījušās, ka tās ir neatņemamas sastāvdaļas gan cilvēku, gan uzņēmumu ikdienā.
Internets šobrīd piedāvā ļoti daudz iespēju, uzņēmumam ir vieglāk iekarot pasaules tirgu, jo savu preci internetā viņš var piedāvāt gandrīz katram klientam, neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā viņš dzīvo.
Globalizācija ir vērojama arī darba tirgū, ļoti daudzi izmanto iespēju doties uz citām valstīm, kur piedāvā lielāku atalgojumu, turpretī, uzņēmumiem ir iespēja pieņemt darbinieku no citas valsts, kurš ir gatavs strādāt par zemāku atalgojumu.
Cilvēki ar zināšanām var nopelnīt vairāk, nekā veicot fizisku darbu. Mūsdienās svarīgi radīt ko jaunu un nebijušu, un to var izdarīt tikai tad, ja ir pietiekami daudz zināšanas, jo plašākas zināšanas, jo vairāk iespēju mūsdienu pasaulē.
Konkurence starp uzņēmumiem ir milzīga. Uzņēmumam jebkurā brīdī jābūt gatavam mainīties, pieņemt un ieviest, ko jaunu, lai izdzīvotu jaunās ekonomikas laikmetā.
Mūsdienās arvien lielāku uzmanību pasaule pievērš dabas piesārņojuma mazināšanai. Šveicē tas ir lieliski redzams, tā ar katru brīdi vairāk un vairāk samazina dabas piesārņojumu savā valstī, izmantojot vēja un saules enerģiju.
Svarīgi ir saprast, ka jaunās ekonomikas laikmetā dažādas nozares ir saistītas un viena otru var papildināt un radīt ko jaunu un nebijušu.
…