UNESCO Kultūras programma ir veidota, lai saglabātu kultūru materiālo un nemateriālo mantojumu un veicinātu kultūras daudzveidību visā pasaulē. Kultūras daudzveidības saglabāšana un veicināšana UNESCO Kultūras programmas ietvaros ir mērķtiecīgi veidota, lai globalizācijas laikmetā kultūras spētu saglabāt tām īpaši raksturīgo un unikālo.
Šīs programmas mērķi ir veicināt kultūras daudzveidību, saglabājot kultūras mantojumu, veicināt sabiedrības saliedētību un kultūras izveidi un radīt jauniešos izpratni par vietējā, nacionālā un pasaules mantojuma saglabāšanas nozīmi.
Starptautiskā sabiedrība, pieņemot Konvenciju par pasaules mantojumu apņēmās novērst mūsu dārgā un neatjaunojamā kultūras un dabas mantojuma izzušanu. Kopš Konvencijas pieņemšanas visā pasaulē vairāk nekā 700 objektu 120 valstīs ir iekļauti Pasaules mantojuma sarakstā, un katru gadu tas tiek papildināts ar jauniem objektiem. Katrai no šīm vietām ir unikāla vērtība, tās ir neatņemama mūsu kopējās civilizācijas daļa. Jebkuras šīs vietas apdraudēšana vai iznīcināšana būtu neatgriezenisks zaudējums visai cilvēcei.
Saglabātā mantojuma nākotni lielā mērā noteiks pašreizējās jauniešu paaudzes pieņemtie lēmumi un rīcība, jo nākotnē viņi kļūs par vadītājiem un lēmumu pieņēmējiem.
Konvencijas dalībvalstis cenšas, izmantojot visus iespējamos līdzekļus, sevišķi izglītojošas un informatīvas programmas, nostiprināt viņu tautu atzīšanu un cieņu kultūras un dabas mantojumam