No visām Austrumāzijas kultūrām Japānas kultūru var uzskatīt par visjaunāko. Varbūt tieši tādēļ japāņi tik lielu uzmanību pievērš senatnes tradīcijām, paturot tās arī mūsdienās, savienojot ar Daudzas Japānas kultūras iezīmes ir aizgūtas no citām valstīm, galvenokārt no Ķīnas.
Japāņu kultūra eiropiešiem bieži šķiet unikāla un noslēpumaina. Austrumu zemju skaistuma izjūta, kautrība, lakonisms un vienkāršība savienojumā ar izsmalcinātību apģērbā un interjerā Japānā, tāpat kā citās Austrumu zemēs, ir pārsteidzoša un lielā mērā atšķiras no eiropiešiem pierastās kultūras.
Kā ikvienai tautai, arī japāņu kultūra ir neatkārtojama. Lielu uzmanību ir jāpievērš tieši seno laiku kultūrai, reliģijai un mitoloģijai, jo tā ir pamatā tālākajai Japānas kultūras attīstībai.
JAPĀNAS KULTŪRA PIRMS MŪSU ĒRAS
Iespējams, ka ļoti tālā senatnē Japānas salas bijušas saistītas ar kontinentu un Japāņu jūra bijusi tikai milzīgs iekšzemes ezers. Izmantojot sauszemes vai nelielu salu radītos tiltus, Japānā ap 10.tūkstošus gadu p.m.ē. ienākuši tās pirmiedzīvotāji.
Senāko izpētīto kultūru, kas ilgusi no 6.-1.g.tūkst.p.m.ē. dzjomonu (dzjomon) kultūru. Šajā laikā jau bijusi attīstīta keramika. Neapdedzinātos māla traukus mēdza apsiet ar auklām, no kurām pēc apdedzināšanas palika nospiedumi. Šādus izstrādājumus sauc par dzjomon – auklas ornamenta – keramiku. Līdztekus traukiem ar sadzīvisku nozīmi atrastas arī lielas, līdz 1 m augstas vāzes, kas, iespējams, izmantotas kādā rituālā. …