Japāna atrodas klusā okeāna rietumu malā, tuvu Eirāzijas kontinenta austrumu piekrastei. Japānas koordinātas ir 129o – 146oA garums un 29o – 46oZ platums.
Vispārīgās ziņas:
Platība: 377 801 km2 (332 cilvēki uz km 2 )
Iedzīvotāji: 125 570 000
Galvaspilsēta: Tokija
Valoda: Japāņu
Reliģija: Sintoisms, budisms (85%) citas reliģijas (15%)
Lielākās pilsētas: Tokija, Jokohama, Osaka, Nagaja
Naudas vienība: Jēna
Augstākais kalns: Fudzijama (3776 virs jūras līmeņa)
Nodarbošanās: Apstrādes rūpniecība
Eksportpreces: Tērauds, elektroniskās preces, čuguns, audumi, kuģi, mašīnas un tehnoloģiskās iekārtas.
Importpreces: Nafta, mašīnas, akmeņogles, dzelzsrūda, kokmateriāli, kvieši, pārtika.
Japāna ir salu valsts, kas lokveidā stiepjas 3,5 tūkstoš km garumā un ir 377 801 km2. Tā ir izvietota uz četrām lielām salām: Hokaido, Honsju, Sikoku, Kjusju un gandrīz 4 tūkstošiem sīku salu. Japānas galvaspilsēta ir Tokija, kuras koordinātas ir
139oA garums un 35oZ platums.
Japānas robežas
Japānas kaimiņvalstis ir: Krievija, Ķīna, ASV un Kanāda, bet jūras robežas ir šādas: Dzeltenā jūra, Austrumķīnas jūra, Japāņu jūra un Ohotskas jūra.
Japāna par organizētu valsti sāka veidoties 8. Gadsimta sākumā. 710. gadā Narā tika nodibināta pirmā patstāvīgā Japānas galvaspilsēta. Līdz tam pēc katra imperatora nāves, nākošā valdnieka rezidence tika pārcelta uz citu vietu.
Japāna, kas aizņem salu grupu Klusajā okeānā, bija izolēta no pārējās pasaules diezgan ilgu laiku. 6. gadsimtā Japāna aizguva daudzas idejas no sava kaimiņa Ķīnas.
Tā pārņēma no Ķīnas budismu un Ķīnas impērijas pārvaldes sistēmu. Bet 200 gadus vēlāk, Ķīnas ietekme samazinājās un arī imperatora vara kļuva aizvien vājāka. Līdz pat 1867. gadam, imperatora vārdā Japānu pārvaldīja spēcīgākās dzimtas un šogūni (militārie vadoņi). Iebrukumi Japānā reti kad bija veiksmīgi. …