Rakstot referātu, tika izpētīti literatūras un informācijas avoti, lai noskaidrotu pedagoga Jana Amosa Komenska viedokli par pētāmo problēmu. Literatūra un informācijas avoti tika pētīti, lai noskaidrotu, kā Jans Amoss Komenskis ir ietekmējis pedagogu mācību metodes un uzskatus. Pētot noskaidrojām Jana Amosa Komenska pedagoģiskās darbības viņa atziņas,idejas.
Rakstot referātu, tika atklāts, ka J. A. Komenska uzksati nav zaudējuši nozīmi arī mūsdienās. Komenskis izveidoja klašu sistēmu un ieviesa mācību gadu. Mūsdienās skola vairs nav iedomājama bez klašu sistēmas. Liels devums bija arī grāmatu izmantošana skolās, kā arī paša sarakstītie metodiskie līdzekļi.
Rakstot referātu tika izpētīts J. A. Komenska dzīves gājums, viņa devums pedagoģijā un jaunrade. Tas deva iespēju izzināt Komenska dzīvi un viņa pedagoģiskos mērķus, devumu, kā arī viņa darbus.
Pētījuma izvirzītais mērķis tika sasniegts, uzdevumi izpildīti, un tika iegūta atbilde uz pētījuma izvirzīto jautājumu.
Secinājumi:
1. Jans Amoss Komenskis devis lielu ieguldījumu 17. gs., jo ir ieviesis jaunās mācību metodes formas un atradis jaunu pieeju, kā uzrunāt bērnus, lai viņi spētu brīvi attīstīt savu personību, kā arī ieviesis klašu sitēmu.
2. Pedagoga J. A. Komenska metodes tiek pielietotas arī mūsdienās.
3. Skolotāja mērķis ir izzināt bērnus, radīt viņiem motivāciju mācīties. Mācību procesam ir jābūt interesantam un aizraujošam, saskaņā ar dabu.
…