Šo pētījumu veica Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes E-biznesa un loģistikas vadības sistēmu programmas 1. kursa studentes Socioloģijas kursa ietvaros par Iļģuciema vidusskolas un Jūrmalas 1. ģimnāzijas 2007. gada izlaiduma absolventu izvēli, kad viņi pabeidza skolu. Daļa nolēma iet mācīties, daļa strādāt, bet ir arī tādi, kas nedara neko (tiesa šāds gadījums pētījumā netiek apskatīts).
Šāda pētījuma tēma tika izvēlēta, jo šobrīd sabiedrībā izglītībai ir ļoti liela nozīme, labi apmaksātu, interesantu un ar izaugsmes iespējām darbu galvenokārt var atrast ja ir augstākā izglītība, bet tik un tā daudzi jaunieši izvēlas strādāt visbiežāk fizisku un slikti apmaksātu darbu nekā mācīties. Protams ir daļa jauniešu, kas gan studē kādā augstskolā, gan strādā, taču šis variants tiek pielikts pie varianta, ka mācās.
Pētījuma mērķis ir noskaidrot kādēļ skolu absolventu izvēle bija tieša tāda, kādu viņi izvēlējās. Kā arī kā atšķiras izvēles pēc dzimuma. Pētījumā tiek izmantotas divas pētījumu metodes – anketēšana un grupu diskusija. No katras skolas tika aptaujāti 20 cilvēki (kopā tika aptaujāti 40), bet grupu diskusijā piedalījās 8 cilvēki (4 Iļģuciema vidusskolas absolventi un 4 Jūrmalas 1. ģimnāzijas absolventi).
Veicot šo pētījumu tika izvirzīta hipotēze – lielākā daļa vidusskolas beidzēju izvēlas iet mācīties tālāk. Šī hipotēze pētījuma rezultātā tiks vai nu apstiprināta vai nu apgāzta.…