SECINĀJUMI
1. Attīstot fizisko īpašību - izturību treniņos, slodzēm jābūt individuālām, diferencētām, atbilstoši katra sportista individuālajām spējām, vecumposmam, akcentu liekot uz apjomu un vingrinājumu izpildes kvalitāti, pielietojot daudzveidīgas metodes (vienmērīgi nepārtraukto, atkārtojuma, intervālo, apļa treniņa), kas sekmē trenera un sportista mērķtiecīgu sadarbību, kas rada prieku un motivāciju sportistiem un veicina jauno sportistu fiziskās attīstības – vispārējās aerobās izturības līmeņa izaugsmi.
2. Apļa treniņš ir piemērots pusaudžu vecumposmā, ņemot vērā sensitīvos periodus biomotorā attīstībā, jo ir viegli diferencēt slodzi katra sportista fiziskās sagatavotības līmenim, anatomiski fizioloģiskām īpatnībām, dzimumam, skaitam, jo vingrojuma kompleksi sastāv no samērā vienkāršām motoriskajām darbībām un to izpildīšanā var izmantot vienkāršu inventāru.
3. Izstrādājot fizisko vingrinājumu kompleksus fiziskās īpašības izturības attīstīšanai treniņos, jāizvēlas vingrinājumi, kuros izpaužas fizisko īpašību mijiedarbība, lai visīsākajā laikā un visracionālāk sasniegtu mērķi – uzlabotu un nostiprinātu veselības stāvokli, paaugstinātu darbaspējas, attīstītu imūnsistēmas funkcionālās iespējas.
4. Fiziskie vingrinājumi ar lielāku piepūles intensitāti un relatīvi ilgstošāku pārtraukumu sekmīgāk un efektīvāk attīstīta tādas kompleksās īpašības kā ātruma izturību, ātruma spēku, maksimālo spēku.
5. Pusaudžiem vecumposmā (14-16 gadi) izteiktie augšanas procesi ir labs bioloģiskais pamats izturības attīstīšanai.
…