Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:584935
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.03.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Vēsture    4
  Izmantošana mūsdienās    7
  Secinājumi    11
  Izmantotā literatūra    12
Darba fragmentsAizvērt

Izšuvumus sāka izmantot aptuveni kopš cilvēka sāka valkāt apģērbu. Radies aptuveni jau dzelzs laikmetā. Viss sākās, kad primitīvais cilvēks atklāja, ka viņš var izmantot diegu, lai sastiprinātu dažādus kažokādas gabalus. Viņš atklāja, ka izšuvumus var izmantot arī tērpu dekorēšanai. Primitīvais cilvēks izmantoja arī krāsainus akmeņus, kaulus. Pirmos izšuvumus atrada Senajā Ēģiptē, Ķīnā, Persijā, Indijā, Anglijā. Katrai valstij bija tikai sev raksturīgs izšūšanas veids, kas bieži vien ietvēra dažādus attēlus no vēstures tradīcijām. Izšūts apģērbs tika uzskatīts par lielu bagātību.
1964. gadā netālu no Vladimiras Krievijā tika atrastas mednieka Cro-Magnona fosilijas kopā ar viņa kažokādas apģērbu, zābakiem un cepuri. Tas viss bija bagātīgi dekorēts ar roku izšūtām horizontālām svītrām no ziloņkaula krellēm. Saglabājies no 30 000 gadiem p.m.ē.
Ir atrastas arī izšūtas Ķīniešu lodītes Sibīrijā. Lietotas 6 000 gados p.m.ē. Uz dzīvnieka ādas tika izšūtas sīki urbtas čaulas. Saglabājušās arī mozaīkas no Bizantijas, 500 gadus pēc Kristus dzimšanas. Šajos darbos jau ietvertas pērles, dārgakmeņi, kas tika piešūti ar zīda diegiem.
Arheoloģiskajos izrakumos (1544) atklāja augstas kvalitātes diegu izšuvumu no seniem laikiem, tādu kā tīra zelta izšuvumu pavedienu, kas bija uz ķeizarienes Honoriusas kapa 400 gadus pēc Kristus dzimšanas.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties