Skeletālie muskuļi ir visizplatītākie audi cilvēka ķermenī, un tie ir atbildīgi par kustību un spēka radīšanu. Tas sastāv no dažāda veida muskuļu šķiedrām, kas atšķiras ar savām kontrakcijas īpašībām un metaboliskajām īpašībām. Skeletālo muskuļu šķiedras iedala divos galvenajos tipos, proti, lēnās (I tipa) un ātrās (II tipa) šķiedras, pamatojoties uz to saraušanās īpašībām.
Izturības treniņš ir vingrinājumu veids, kam raksturīgas mazas vai vidējas intensitātes un ilgstošas aktivitātes, piemēram, skriešana, riteņbraukšana un peldēšana. Ir zināms, ka tas skeleta muskuļos izraisa vairākas fizioloģiskas adaptācijas, kas uzlabo izturības sniegumu, tostarp izmaiņas muskuļu šķiedru tipa sastāvā, mitohondriju blīvumā, kapilāru blīvumā un metabolisma fermentos.
Izpratne par izmaiņām skeleta muskulatūrā izturības treniņu rezultātā ir svarīga sportistiem, treneriem un vingrojumu zinātniekiem, jo tā var palīdzēt izstrādāt efektīvas treniņu programmas un optimizēt sportisko sniegumu. Turklāt ir pierādīts, ka izturības treniņi ir ievērojami labvēlīgi veselībai, piemēram, uzlabo sirds un asinsvadu darbību un samazina hronisku slimību risku, tāpēc tie ir populārs fizisko aktivitāšu veids iedzīvotājiem.…