Izglītībaspamatveidi ir
vispārējā izglītība un profesionālā izglītība. Izglītības īpašie veidi ir speciālā izglītība un pamatizglītība.
Vispārējā izglītība ir cilvēka un pasaules daudzveidības un vienotības apguve, lietu attiecību un procesu būtības, kopsaistību noskaidrošana un izpratne. Tā rada iespējas personības harmoniskai garīgai un fiziskai izaugsmei, apzinātai iesaistei dabas un kultūras vidē, priekšnoteikumus profesionālai izvēlei un darbībai.
Profesionālā izglītība ir praktiska un teorētiska sagatavošanās produktīvai darbībai noteiktā sabiedrības dzīves nozarē, profesionālās meistarības un vispārējās kultūras pilnveidei. Tā rada iespējas personai konkurēt darba tirgū un tādējādi nodrošināt savu eksistenci un veidot sociālo karjeru, elastīgi mainīt darbības jomu un profesiju, mainoties pieprasījumam darba tirgū.
Speciālā izglītība ir cilvēkam ar garīgās un fiziskās veselības traucējumiem, psihoneiroloģiskām un smagām somatiskām saslimšanām vai sociālām novirzēm adaptēta vispārējā un profesionālā izglītība. Tā viņiem rada iespējas veselības stāvoklim atbilstošas izglītības iegūšanai, psihiskai, fiziskai un sociālai korekcijai, nepilnīgi attīstītu personības struktūru kompensācijai, personības adaptācijai un integrācijai sociālajā vidē.
Papildizglītība ir vispārējai un profesionālai izglītībai paralēla vai sekojoša interešu izglītība un profesionālās meistarības pilnveide. Interešu izglītībā īstenojas personības individuālās izglītošanās vajadzības, intereses un vēlmes, tādējādi radot reālas papildiespējas nepārtrauktai personības garīgai un fiziskai attīstībai neatkarīgi no tās vecuma un iepriekš iegūtās izglītības. Profesionālās meistarības pilnveidē notiek iepriekš iegūtās izglītības turpināšana, lai papildinātu esošo personības izglītību atbilstoši jaunām prasībām profesionālai darbībai un cilvēka iesaistei sabiedrības dzīvē.…