Mana darba tēma ir „Izglītības iespējas viduslaikos”. Man mērķis veicot šo darbu bija noskaidrot un apzināt izglītības sistēmu viduslaikos. Galu galā es noskaidroju, ka uzskats, ka viduslaikos ir mazas izglītības iespējas ir aplams, tajā laikā, bija tik daudz dažādu izglītības iespēju, ka man pat liekas mūsdienās nav tik dažādu pamatizglītības iegūšanas veidu. Viduslaikos bija domskolas, draudzes skolas, klosterskolas, cunftu skolas, ģildes skolas, pilsētu skolas, ģimnāzijas, universitātes un dažāda cita veida izglītības iespējas, kuras pat nevar uzskaitīt. Veidojot šo darbu es uzzināju daudz jaunus un dažādus faktus, kurus pirms tam es nezināju ne par viduslaikiem, ne par skolu rašanos vispār.
Noskaidroju arī kādas bija izglītības iespējas viduslaikos.
Darbam ir 38 lpp., 7 attēli, izmantoti 9 literatūras avoti.
Ievads
Skolas pirmsākumi rodami vairākus gadu tūkstošu pirms mūsu ēras. Seno Austrumu zemēs (Babilonijā, Asīrijā, Ēģiptē, Indijā u.c.), kur izveidojās pilsētas, attīstījās amatniecība, tirdzniecība, radās arī rakstība un zinātņu pirmsākumi (priesteru rakstvežu u.c.).
Eiropas zemēs līdz ar kristietības izplatīšanos un nostiprināšanos skolas tika pakļautas katoļu baznīcām.
”5. gs. nodibināja pirmās draudzes skolas zēniem, 6. gs. radās klosteru skolas un domskolas. 13.-14. gs. pilsētās radās laicīgās latīņu, cunftes, ģildes skolas, kas vēlāk apvienojās pilsētas skolās.
16.gs Vācijā sāka darboties pirmā ģimnāzija.
Pirmās universitātes dibinātas 12. gs. Itālijā, vēlāk arī Francijā u.c. Pirmās valsts skolas radās Krievijā Pētera I laikā”. [3]
Darba tēma: Izglītības iespējas viduslaikos
Darba mērķis: Noskaidrot un apzināt izglītības sistēmu viduslaikos
Darba uzdevumi:
1.Izpētīt pieejamo literatūru un interneta resursus par izglītības iespējām viduslaikos
2.Noskaidrot skolu veidus viduslaikos
3.Izpētīt skolu pieejamību dažādu sabiedrības sociālo slāņu cilvēkiem
Apgūt pētnieciskā darba iemaņas un praksi autoru viedokļu salīdzināšanai, savas attieksmes izteikšanai un aizstāvēšanai…