Secinājumi
1. Liela daļa, aptuveni puse no vidusskolniekiem, vēl nav izvēlējušies par iespēju turpināt mācības kādā no valsts augstskolām.
2. Informāija par tālakizglītības iespējām ir pieejama, taču liela daļa ir atstāta studēt gribošā rokās – meklēšana, pētīšana u.t.t
3. Liela daļa vidusskolnieku nav nobrieduši patreizējā situācijā izdarīt izvēli par turpmāko izglītības turpināšanu.
4. Izvēloties augstskolu, kur turpināt mācības, nonākot pie RSU, daudzi balstās uz sabiedrībā pieņemtiem stereotipiem: RSU ir grūti mācīties, RSU studentiem nav dzīves, RSU piedāvā tikai medicīnu u.c
5. Svarīgs aspekts studējot ir dzīvesvieta, tās atrašanās vieta, attālums no mācību iestādes.
6. Lai gan vidusskolnieiem ir tendence pašiem izdarīt izvēli par turpmāko izglītību, tomēr vēl ir daudz to vidusskolnieku, kuru vecāki izdara izvēles viņu pašu vietā.
7. Lielo lomu izvēles izdarīšanā, par labu savai turpmākai profesijai, spēlē paša viduskolnieka intereses.
8. Salīdzinājumā ar vidusskolniekiem, kuri savu izvēli izdarījuši jau kopš 9, klases, ir daudz tie, kas skolai gandrīz beidzoties, sāk tikai tagad apsvērt savas iespējas.
9. Drastiski ir maz tie vidusskolnieki, kas pilnībā apzinās, kur dodas un kādu profesiju vai augstskolu izvēlās.
10. Liela dāļa vidusskolnieki, izvēloties augstskolas un studiju programmas, nav pilnībā informēti par to, kur īsti dodas, kas viņus sagaida mācību procesā.
11. Puse no aptaujātajiem nemaz nenojauš, kas īsti ir Sociālā draba profesija.
12. Starp studējošajiem ir daļa, kura nav apmierināta ar savu specialitāti. Tātad rodas iespēja, ka vai nu izstāsies vai pabeidzot, nebūs apmierināti strādājot.
13. Relatīvi maz procents studenti apsver domu par augstskolas maiņu.
14. Salīdzinot studentu atbildes ar vidusskolnieku aptaujas rezultātiem, apastiprinās tas, ka ir relatīvi maz cilvēku, kuri ejot studēt ir pilnībā informēti par savām izvēlēm.
…