Mainoties gadsimtiem, notiek dažādi notikumi. Parādās pārmaiņas valdībā, kuru ietekmē mainās arī cilvēki, viņu uzvedība, ārējais izskats, rakstura īpašības. Bet tas nenotiek tikai ar cilvēkiem, laika ritējums ietekmē arī uzņēmumus, valsti kopumā un valsts amatpersonu veidotos likumus, sistēmas. Visbiežāk šīs visas izmaiņas pamana cilvēki, kas ar tām ir saistīti. Tādēļ izmaiņas skolās, augstskolās un izglītības sistēmā kopumā ietekmē gan pasniedzējus, gan pašus audzēkņus, gan arī sabiedrību kopumā.
Jēdzienu izglītība var skaidrot kā sistematizētu zināšanu un prasmju apguves un attieksmju veidošanas process un tā rezultātu; personas zināšanu, prasmju un attieksmju kopums; izglītošana, mācīšana, izglītošanās.[5.]
Latvijas pamat resurss joprojām ir cilvēks. Tāpēc jau senatnē izglītības ieguve ir bijusi galvenais posms cilvēka dzīvē, bez tās cilvēkam nav statusa sabiedrībā, nav labi apmaksāta darba un nodrošinātas nākotnes. Bez tās cilvēks ir kā vergs kādam citam, nevis pats sev noteicējs. Šobrīd ļoti augstu vērtē personas, kuras spēj darboties ar jaunajām mūsdienu tehnoloģijām, jo šis ir tehnoloģijas laikmets. Taču ir tikai dažas augstskolas, kas spēj Latvijas jauniešiem dot nepieciešamās zināšanas šajā jomā. Līdz ar to mūsu jaunieši cenšas šīs zināšanas un sevis pilnveidošanās spējas meklēt ārpus Latvijas robežām. Tas mūsu valsti grauj, bet, lai tā nenotiktu, pastāvošajai valdībai jācenšas mainīt Latvijas pašreizējā izglītības sistēma.
Darba mērķis: noskaidrot izglītības sistēmu Latvijā, tās attīstību.…