Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:746200
 
Vērtējums:
Publicēts: 30.01.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Izdevniecības „G” iekšējā vide    5
  Mārketings    5
  Jaunu produktu izstrāde    7
  Operatīvā darbība, personāls, vadība    8
  Stratēģija, konkurētspēja, operacionālās prioritātes    13
  Kontrole    14
  Resursi    15
  Izdevniecības „G” ārējā vide    16
  Makrovides faktori    16
  Tiešā ārējā vide. Pircēji    18
  Potenciālo pircēju anketēšana    18
  Tiešā ārēja vide. Citi faktori    25
  Secinājumi un priekšlikumi    27
  Izmantotās literatūras saraksts    29
Darba fragmentsAizvērt

Darbā aplūkota izdevniecības „G” mārketinga situācija Latvijas preses tirgū, pielietojot SVID metodi. Izvēlētā tēma ir akūti būtiska patreizējai tirgus situācijai, jo žurnālu bizness, kurš veido izdevniecības apgrozījuma pamatdaļu, piedzīvo saspringtas konkurences etapu, pastāvot strikti ierobežotam pieprasījumam, kam par piemēru kalpo pazīstamā žurnāla „Septiņi” darbības izbeigšana.
SVID analīze mūsdienu mārketingā joprojām ieņem nozīmīgu vietu kā uzņēmuma koordināšu noteicēja mārketinga daudzfāzu telpā. SVID metode (S- stiprās puses, V- vājās puses, I- iespējas, izdevības, D- draudi) ir kompānijas faktiskā stāvokļa fiksēšana šobrīd un stratēģisko perspektīvu (dinamikas) apzināšana, pielietojot mārketinga zinātnē pieņemtos kritērijus [4,5]. Šie kritēriji pārklāj uzņēmuma struktūru un aktivitātes divās ortogonālās dimensijās: iekšējās vides analīze polarizējas pēc principa „stiprās puses”-„vājās puses”, savukārt ārējā vide tiek testēta attiecībā uz kompānijas tirgus iespējām un draudiem, ar kuriem jārēķinās tuvākā vai tālākā attīstības posmā.
Analīzi, sauktu arī SWOT (angļu abrev. Strengths Weaknesses Opportunities Threats) metode, ar sekmēm lieto, lai konstatētu kādā pakāpē kompānijas stratēģija atbilst tās iekšējiem resursiem un tirgus izdevību izmantošanai, un vai uzņēmumam nav pienācis laiks pārskatīt slēdzienus par tā vai cita resursa nepietiekamību (jeb vienkārši vājumu) un tā vai cita drauda realizēšanās bīstamības pakāpi. Kā atzīst daudzi vadošie mārketinga speciālisti (p., Džeks Dankans, Pīters Ginters u.c. [4]) viena no SVID analīzes būtiskākajām priekšrocībām, salīdzinot ar citām mārketinga analīžu koncepcijām, ir tās vērtība vadības un stratēģijas jomās, jo sniedz informāciju, kādi resursi un kādas iespējas kompānijai potenciāli būs nepieciešamas nākotnē, lai tā spētu sekmīgi reaģēt uz jauniem ārējās vides apstākļiem, to maiņu, nodrošinot apmierinošu peļņas līmeni; vai uzņēmumam pieejamo un izmantojamo resursu bāzē nav vājo vietu, kuras nepieciešams novērst; vai kompānijai nebūtu vērts izskatīt jaunas konkurences iespējas; kādi resursu un iespēju veidi spēlē galveno lomu, kādi- sekundāru. Būtiski arī izspriest, vai kompānijas esošie trumpji paliks tādi arī uz priekšu (cik ilgi, kādi faktori kritiskie?).
Par pamatu dotā darba izstrādāšanai kalpo sekojošas metodes:
Izdevniecības „G” iekšējās vides izpēte, izmantojot tās struktūrshēmas analīzi
Izdevniecības „G” ārējās vides anlītisks novērtējums, izmantojot žurnāla „Arka” pieprasījuma noteikšanu ar potenciālo lasītāju anketēšanas palīdzību
Teorijas un iegūto datu sintēze, tiešā veid;a izmantojot SVID principus, uz kuras pamata izdarīti secinājumi un priekšlikumi izdevniecības „G” tālākajai konkrētajai rīcībai, konkrētajos Latvijas tirgus apstākļos
Citiem vārdiem, SVID analīzes aicinājums un misija: sniegt izsmeļošu informāciju uzņēmuma vadībai par kompānijas stāvokli, orientējoties „nevis uz savu panākumu pagātnē un nākotnē salīdzinājumu, bet gan savu panākumu samērošanu ar konkurentu sekmēm” (Donalds Kress) [4].…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties