Policista darbs ietver sevī dažādus stresa faktorus, sākot ar maiņu darbu, beidzot ar saskarsmi ar sabiedrību un vardarbību. Mūsdienās ir palielinājies nozieguma līmenis, avāriju un cietušo skaits, tas viss policistiem rada trauksmainu un draudīgu darba vidi. Vēl nesen ziņoja, ka policijā trūkst darbinieku, līdz ar to esošajiem policistiem darbs ir noslogotāks, vide saspringtāka, kā rezultātā var veidoties izdegšanas sindroms un pazemināties apmierinātība ar darbu.
Galvenā autore, kas pievērsās izdegšanas sindroma pētīšanai ir K. Maslača. Izdegšanas sindromam tiek izdalīti 3 komponenti – emocionālais izsīkums, depersonalizācija un personīgie panākumi. Visus šos komponentus var izmērīt ar MBI – Maslačas izdegšanas sindroma aptauju, kas tiks izmantota arī šajā pētījumā.
Izdegšanas sindromam ir pakļautas vairākas profesijas, bet, galvenokārt, tā ir profesionālā sfēra „cilvēks – cilvēks”, darbinieki, kas ir ciešā saskarsmē ar cilvēkiem un to apkalpošanu.
Literatūrā ir apstiprināts, ka viena no profesijām, kas ir pakļauta riskam izdegt ir arī policisti. Ir arī veikts pētījums, kas norāda uz dažādām policistu personības iezīmēm, kas var izraisīt izdegšanas sindromu. Tomēr Maslača un Leiters norāda, ka izdegšanas sindromam par pamatu, galvenokārt, ir personības iezīmju nesaderība ar darbu jeb darba prasību paaugstināšana neatbilstoši darbinieks personīgajām spējām.…