Ievads
Darba tēma ir izvēlēta „ baroka mākslas izcilākie pieminekļi Rīgā ar vēlmi atklāt un tuvāk iepazīt mani saistošā stila izpausmes un sasniegumus dzimtajā pilsētā.
Atļaušos apgalvot, ka baroks atkla ir modē – tērpos parādās barokāli ornamenti, interjeros košums un smalkumi, un ne tikai tāpēc, ka pavasaris, minimālisms un tīrais funkcionālisms ir sācis mūs garlaikot.
Darbu esmu sākusi ar ieskatu baroka attīstībā Eiropā un tā raksturīgākajām iezīmēm. Tālākajā darba gaitā ieskatījos Latvijas vēstures faktos, lai noskaidrotu politisko un ekonomisko situāciju baroka uzplaukuma laikā Latvijā. Savā darbā esmu minējusi, ka baroka attīstību Latvijā iedala trīs periodos, bet šo iedalījumu darbā tālāk neizmantoju, jo uzmanību vairāk koncentrēju uz pašiem objektiem. Darbs kopumā sadalīts piecās nodaļās, no kurām pirmās divas var uzskatīt kā garāku ievadu, iepazīšanos ar vispārējo situāciju, lai skaidrāk izprastu baroka stila izpausmes Rīgā, par ko esmu aprakstījusi darba trešajā nodaļā. Kā apakšsadaļas esmu izdalījusi baznīcu un dzīvojamo māju arhitektūru, glezniecību un tēlniecību.
Darba gaitā nonācu pie secinājuma, ka par baroka laika šedevriem glezniecībā un tēlniecībā tieši Rīgas kontekstā ir grūti runāt, jo no zināmajiem lielākā daļa ir tapuši un atrodas ārpus Rīgas teritorijas. Līdz ar to sadaļas glezniecība un tēlniecība ir samērā vispārinātas, daudz pieminot kopējo situāciju Latvijā.
Noslēgumā esmu izklāstījusi darba gaitā radušos secinājumus.
Vēlos vēl norādīt, ka atsauces uz literatūras sarakstā minētajiem avotiem ir veidotas pēc sekojošas shēmas [ x – avota numurs literatūras sarakstā, y – lapaspuses numurs]. Citāti ir rakstīti kursīvā.
…