Itālijā vairums itāliešu slikti runā angliski. Otrā valoda, kuru prot itālieši, parasti ir atkarīga no teritorijas.
Uzrunas formas kungs (signore) un kundze (signora) kopā ar uzvārdu ir obligātas, kad jūs iepazīstina ar svešiem cilvēkiem. Ja vien itāliešu kolēģis nav īpaši uzaicinājis uzrunāt viņu vārdā un neatkarīgi no tā, kā viņš vai viņa uzrunā jūs, jums vienmēr uzrunā jālieto uzvārds kopā ar pareizo itāliešu pieklājības formu. Ļoti svarīgi ir sveicināt cilvēkus iestādē, veikalā vai restorānā ar dienas laikam atbilstošu formu.
Tiekoties ar nepazīstamu cilvēku, vienmēr jānogaida, kamēr jūs kāds ar viņu iepazīstinās, pirms to darāt pats. Jūs vienmēr vispirms stādīs priekšā vecākiem cilvēkiem un sievietēm, tas jāievēro arī pašam stādoties priekšā. Itāliešiem vislabāk patīk, ka viņus iepazīstina trešā persona. Sanāksmē nevajadzētu ieņemt vietu pašam, ja iespējams, uzgaidiet, kamēr jums vietu ierādīs. Atvadoties paspiediet roku katram grupas loceklim, paraža visiem pamāt ar roku tiek uzskatīta par nepieklājīgu. Kad esat pasveicinājis cilvēku un tajā pašā dienā viņu vēlreiz satiekat tādos pašos apstākļos, nav vajadzības sveicināt otrreiz.
Parastas sasveicināšanās veids ir rokasspiediens. Itāliešu variantā vīrieši, enerģiski un stingri satver roku, bet rokasspiediens nav tik spēcīgs, kad sasveicinās vīrieši ar sievietēm vai sievietes ar sievietēm. Rokasspiedienu pavada attiecīga sveiciena forma un bieži vien arī pieskaršanās pie elkoņa vai pleca, it īpaši, ja tā ir jau otrā tikšanās. Rokasspiedienu var apvienot ar smaidu un citām neverbālām komunikācijas formām, sevišķi – tiekoties jau pazīstamiem cilvēkiem. Satiekoties ģimenes locekļiem, draugiem un uzticamiem kolēģiem, iespējams papildu pieskāriens pie elkoņa, apskāviens vai cita pieskāriena forma. Iepazīšanās brīdī svarīgs ir acu kontakts, un tas jāsaglabā tik ilgi, kamēr indivīds jūs uzrunā.…