Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:101600
 
Vērtējums:
Publicēts: 16.12.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Palaikam uz tirgus laukumu atbrauca ceļojošais cirks: Baloža cirks (cirka īpašnieks Jēkabs Balodis) un vēl kāds, laikam krievi. Laukuma malā, kur bija vairāk vietas, uzstādīja lielu, lielu telti vai pat divas. Bija zvērnīca, kur varēja apskatīt dzīvnieciņus: mērkaķīšus, papagaiļus, kanārijputniņus. Tas mani interesēja. Cirkā kā jau cirkā – klauni, akrobāti, žonglieri, virves dejotāji.’
Bet spilgtākās atmiņas par tirgu man saistās ar pavisam ko citu. Mēs ar mammu gājām pa Palejas ielu uz koplietošanas aku, un tā bija tādā paaugstā vietā, no kuras varēja labi pārredzēt visu tirgus laukumu. Kad tur no augšas paskatījos uz tirgus lauk,umu, ieraudzīju vienu baltu lakatiņu jūru!
To bija simtiem un visi viņi kustējās savā ritmā. Tas bija varens skats!

Atgriežoties otrpus Daugavai Jēkabpilī, tikāmies ar leģendāru pilsētas personību Ilmāru Knaģi (dz.1926. gadā Jēkabpilī), kas dzīvo namā pie paša tirgus laukuma un pa savas istabas logiem varējis vērot, kas notiek laukumā.
Ilmārs Knaģis: - Cik es atceros, tirgus šeit bijis vienmēr. Jēkabpilī tirgus bija divas reizes nedēļā – pirmdienā un piektdienā. Bet trešdienās tirgi notika trīsstūrveida laukumā pie klostera. Tur pārdeva malku un sienu, arī labību. Tirgus laukums bija bruģēts ar apaļiem akmeņiem. Gar malu izvietojas vaļējas nojumes. Tur tirgojās zvejnieks Šaluga; katrā tirgus dienā pie viņa varēja nopirkt svaigas zivis. Kad tirdzinieki atbrauca uz laukumu, zirgus izjūdza. Var jau būt, ka kāds zirgs arī palika pie ratiem. Kad manis vēl nebija, vectēvam bija iebraucamā vieta. Tur arī varēja zirgus novietot.

L. Ķuzāne
Sens tik sens ir tas laiks…
Pēc kara, kad atgriezās bēgļi, drīz nodibinājās vietējā teātra trupa un deva „Belvijā” izrādes, spēlēja apjomīgas lugas, piemēram, Ādolfa Alunāna drāmu „Kas tie tādi, kas dziedāja”. Līdz ar Aizsargu nama uzcelšanu sabiedriskā dzīve aizgāja lepnākās telpās, „Belvija” palika tikai krodziņš, kur jautrības mīlētājiem pie vīna glāzēm pasēdēt. „Eiropas” krogs ir kopā ar viesnīcu – tur vairāk grozās iebraucēji, nevis Jēkabpils patstāvīgā uzdzīvotāju publika.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties