2. Islāma kultūras ētiskums
Islāma kultūras atšķirības var izraisīt ētikas konfliktus, piemēram, mumsūlmaņu sieviešu valkātie tērpi, tie aizsedz gandrīz visu, no sejas redzamas tikai acis, kas var radīt neuzticēšanos, bailes, jo nav redzama mīmika, tiek radīts iespaids, ka ir kaut kas slēpjams. Lielā mērā šīs bailes tiek sasaistītas ar terorismu, jo ir izveidojies stereotips, par teroristu izskatu.
Daudzas lietas, kas mums liekas pašsaprotamas- sieviešu atkailināšanās vasarās, sarunas ar pretējā dzimuma pārstāvjim, musulmaņiem var šķist nepieņemamas,arī tas var radīt konfliktus, jo vīriešiem var šķist nesaprotami kādēļ sieviete vairas no garām sarunām ar viņu. Un pastāv arī barjera stājoties darbā, jo tur var būt noteiktas formas, kas neatbilst musulmaņu pieņemajamiem standartiem.
Barjeru stājoties darbā var izraisīt svināmo dienu laiks, jo liela daļa musulmu piektdienās nestrādā, turpretī lielākajai daļai no jums piektdienas ir darba dienas. Arī tas ka musulmaņi lūdz Dievu vairākas reizes dienā var radīt sarežģījumus darba vietā.
Islāma kultūra ir pret augļošanu un cenu uzskrūvēšanu, tāpēc var rasties ekonomiskas dabas problēmas, piemēram, ar mūsu sabiedrībai tik pieņemto kreditēšanu.
Arī likumdošanā musulmaņiem ir atšķirības no mūsu sabiedrības, kas var radīr problēmas. Musulmaņu likumi ir nākuši no Dieva un tie nepakļaujas noteiktm laikam, tāpēc tajos var nebūt atrunātas konkrētas situācijas, bet tas var būt arī pozitīvi, jo nav tā, ka šodien tas ir aizliegts, rīt atļauts.
Islāma kultūrā tiek uzsvērts, ka cilvēki ir divu dzimumu un viņi ir atšķirīgi. Un viņiem ir jāizskatās atšķirīgi un viņu izskati netiek jaukti, tēpēc atkrīt problēma, ar kuru var saskarties.
Musūlmaņiem ugstā vērtē ir tīrīgums, mazgāšanās, un higiēna. Musūlmaņi mazgājas pat sitvācijās kad mums par to pat neienāk prātā, tas var radīt problēmas sociālā saskarsmē ar šīs ticības pārstāvjiem, kā piemēram, slimnīcās, vai citās publiskās vai sabiedriskās vietās.
…