Nu jau ir pagājuši desmit gadi kopš Latvija ir neatkarīga valsts ar savu likumdošanu un tiesību sistēmu. Pēc neatkarības atgūšanas daudzi cilvēki sāka atgūt savus un savu senču īpašumus, kas padomijas laikos tika atņemti. Tas ir ļoti sarežģīts process, kas vēl nav beidzies.
Īpašuma aprobežojumi ir ļoti svarīga tēma, jo tagad cilvēki vēlas atjaunot savas privātīpašnieka intereses, daudzi cenšas savus īpašumus aprobežot kā vien tas iespējams, - citi savai mājai apkārt uzceļ sētu un viss, tā teikt “mans nams, mans cietoksnis”. Citi, kuru īpašumi ir lielāki, ķeras pie radikālākiem paņēmieniem, piemēram, iegādājas šaujamieroci un dodas savus īpašumus apsargāt. Drūmi ir pat iedomāties, kas sagaida nejaušu sēņotāju, kas satiktu kādu agresīvāku sava īpašuma saimnieku.
Tieši tādēļ es izvēlējos rakstīt par īpašuma tiesību aprobežojumiem, jo, ja cilvēki zinātu Civillikuma normas, no daudziem tiesu procesiem varētu izvairīties, jo likums skaidri formulē, kādas katram īpašniekam ir tiesības un pienākumi.
Mana darba mērķis ir apskatīt Civillikuma trešās daļas pantus par īpašuma tiesību aprobežojumiem, un apgūt zināšanas, kas palīdzētu pareizi rīkoties nepieciešamības gadījumā, ja tāda rastos.
Savā darba rakstīšanā es izmantoju tādu literatūru kā Civillikumu, kā arī A.Grūtupa sastādītos CL 3.daļas komentārus.…