Secinājumi un ieteikumi
1. Tiesības ir katram indivīdam vai noteiktām indivīdu grupām saistoša uzvedības normu sistēma, turklāt tiesību ievērošanas nepieciešamības gadījumā var panākt ar valsts sankcionētiem piespiedu līdzekļiem.
2. Lietas var atrasties dažādu subjektu īpašumā. Tās var piederēt ne tikai valsts varas subjektiem valstij un pašvaldībām, bet arī privātpersonām – fiziskām un juridiskām, kā arī personālkomercsabiedrībām. „Valsts īpašums”, „pašvaldības īpašums” vai „privātīpašums”.
3. Īpašumtiesības ir : tiesības valdīt (likumīga faktiskā vara pār lietu); tiesības lietot (izmantot lietas derīgās īpašības, iegūt no tās peļņu, ienākumus un augļus); tiesības rīkoties (iespēja noteikt mantas tiesisko stāvokli, to atsavinot, nododot lietošanā vai iznīcinot).
4. Valdīt nozīmē tiesību realizēt faktisko varu pār lietu.
5. Ikvienam ir tiesības uz likumīgi iegūtu īpašumu, kā arī tiesības to izmantot, ar to rīkoties un atstāt matojumā.
6. Nevienam nedrīkst atņemt viņa īpašumu, izņemot, ja tas notiek sabiedrības interesēs un tādos apstākļos, un ar tādiem nosacījumiem, kas noteikti ar likumu, un saņemot savlaicīgu atbilstošu atlīdzību par šo zaudējumu.
7. Juridiskā terminu vārdnīca sniedz šādu intelektuālā īpašuma skaidrojumu - „Intelektuālais īpašums (intellectual property) ieter patentu tiesību jautājumus, autortiesības, preču zīmju tiesisko regulējumu, tehnoloģijas nodošanas kārtību.”
…