Īpašuma iegūšanas veidu vispārīgs raksturojums ir mūsdienām ļoti nozīmīgs un aktuāls temats. Šajā laikā, kad visi cenšas pēc iespējas vairāk nopelnīt, iegūt savā īpašumā nozīmīgas, svarīgas un ne tik svarīgas lietas, dzenas pēc materiālā labuma, liekas, ļoti loģiski ir izpētīt īpašuma iegūšanas veidus, lai labāk orientētos lietās, kas mūsdienās ir tik svarīgas un noderīgas. Pašai vēl nav nācies sastapties ar īpašuma iegūšanu, bet kad vēlēšos iegādāties sev īpašumu, vēlos to izdarīt bez problēmām, tāpēc arī nolēmu rakstīt par šo tēmu.
Īpašums ir svarīgākā un apjomīgākā lietu tiesību daļa, kuras galvenā daļā ir ekskluzīvas tiesības uz lietu, tieša un tiesiska vara pār to. Parastā gadījumā īpašnieks ir arī lietas turētājs un valdītājs. Īpašuma tiesībām pieder absolūts raksturs, tas nozīmē, ka īpašnieks it kā ir tiesiskās attiecībās ar visu pārējo sabiedrību, kam jāievēro viņa intereses un jāatzīst viņa vara pār lietu.
Latvijas Republikas Civillikumā īpašums ir definēts šādi„Īpašums ir pilnīgas varas tiesības par lietu, tas ir tiesība valdīt un lietot to, iegūt no tās visus iespējamos labumus, ar to rīkoties un noteiktā kārtā atprasīt to atpakaļ no katras trešās personas ar īpašuma prasību.”
Par īpašumu var būt viss, kas nav ar likumu izņemts no vispārējās apgrozības. Mums katram ikdienā pieder lielākas vai mazākas lietas- īpašums. Ļoti svarīgi ir uzzināt kā mēs varam tiesiski ar tām rīkoties, lai neradītu zaudējumus sev un nepārkāptu citu indivīdu tiesības.
Šajā kursa darbā tiks apskatīti aktuālākie īpašuma iegūšanas veidi. Īpašuma iegūšanas veidi tiek dalīti divās lielās grupās: sākotnējie īpašuma iegūšanas veidi un atvasinātie īpašuma iegūšanas veidi. Sīkāk tiks apskatīti īpašuma iegūšanas veidi tādi kā īpašuma iegūšana ar piegūšanu, nodošanu, pieaugumu un ieilgumu.…