Šī kursa darba temats ir īpašuma iegūšanas veidi un to vispārīgs raksturojums. Temata izvēli noteica šīs tēmas aktualitāte, kā arī mana personiskā interese par šo tēmu.
Kursa darba mērķis ir tuvāk iepazīt un padziļināti apgūt īpašuma tiesības kā tādas, to veidus un arī īpašuma iegūšanas veidus.
Lai sasniegtu šo mērķi, kursa darba autors salīdzinās īpašuma tiesības kādas tās bija to rašanās pirmsākumos, to attīstības gaitu un visbeidzot – kādas tās ir mūsdienās. Šajā darbā tiks salīdzinātas ne tikai senās romiešu īpašuma tiesības ar mūsdienu Latvijas Republikas Civillikumu, bet autors vēlas arī mazliet papētīt Padomju Civiltiesības, kuras, kaut gan vairs nav aktuālas, tomēr reiz tādas ir bijušas.
Lai šo darbu varētu sekmīgi veikt un tas būtu saprotams arī citiem interesentiem, ne tikai kursa darba autoram un zinātniskajam vadītājam, autors sava darba gaitā centīsies salīdzināt profesora Vasilija Sinaiska, Jāņa Rozenfelda, Andra Grūtupa, Erlena Kalniņa, Voldemāra Kalniņa un Jāņa Vēbera darbus un tās domas un idejas, kas šiem autoriem radušās īpašuma tiesību sakarā.
Tā kā autors patreizējā brīdī vēl nejūtas pietiekoši izglītots un drošs par savām zināšanām, kuras iegūtas studiju gaitā, tad autors neuzņemas atbildību un nemēģinās pats tulkot tiesību normas, bet savā darbā paļausies uz citu autoru – augstāk minēto tiesībzinātnieku tulkojumiem. Pētot šo tiesībzinātnieku darbus, autors nonācis pie secinājuma, ka tie izmantojuši tādus tiesību normas tulkošanas veidus kā burtiskā tulkošana, kauzālo tulkošanu, paplašināto un sistemātisko tulkošanu. …