Vārds statistika ir cēlies no latīņu valodas un nozīmē – stāvoklis. Statistika mūsdienās tiek uztverta kā zinātņu nozare, kas kvantitatīvi pētī cilvēku sabiedrības un dabas parādības. Tas ir datu kopums par kādu parādību vai procesu.
Šajā kursa darbā ir analizēta informācija par investīcijām Latvijā laika periodā no 2002. līdz 2005. gadam. Kursa darbs sastāv no ievada, 7 galvenajām nodaļām, nobeiguma un izmantotās literatūras Dati apkopoti, un uzrādīti 10 tabulās un 5 attēlos.
Darba uzdevums un mērķis bija atrast informāciju par investīcijām Latvijā. Apkopot to uzskatāmā veidā un izanalizēt. Lai iegūtā un aprēķinātā informācija būtu vieglāk uztverama un uzskatāmāka, sakopot to tabulās un attēlos.
Pamatdati tika iegūti no Latvijas Centrālā Statistikas biroja izdotajiem ceturkšņu biļeteniem. Galvenokārt tika apstrādāti dati par ārvalstu investīcijām, kuras ieplūst mūsu valstī.
Investīcijas mūsdienu ekonomikā ir salīdzinoši jauns jēdziens. Tradicionāli ar investīcijām saprot noteiktu ekonomisko projektu realizēšanu, lai gūtu ienākumus nākotnē. Šāda pieeja investīciju jēdzienam ir pārsvarā gan mūsu, gan ārvalstu ekonomiskajā literatūrā un skaidrojumos.
Investīciju definīcija: Investīcijas ir naudas līdzekļi, vērtspapīri vai cits īpašums, ko var novērtēt naudas izteiksmē, kas tiek ieguldīti uzņēmējdarbības vai citas darbības objektos ar mērķi gūt peļņu vai citu derīgu efektu. [7.]
Investīcijām ir daudzi un dažādi definējumi, tomēr tiem ir jāatspoguļo vairāki faktori:
1.Naudas ieguldīšana vai investīcijas ir naudas aizdošana uz noteiktu laiku.
2.Investīcijas ir nākotnes naudas plūsma.
3.Naudas plūsmai ir jākompensē investēto līdzekļu summa, inflācijas procents un nenoteiktība vai atmaksāšanas risks.
4.Investoram par līdzekļu aizdošanu ir jāsaņem zināms ienākums vai peļņa procentu veidā.
Izvērtējot šos iekļaujamos faktorus grāmatās ir atrodams arī šāds investīciju jēdziena definējums: Investīcijas ir naudas līdzekļu aizdošana uz noteiktu laiku, lai izveidotu tādu naudas plūsmu, kas investoram varētu kompensēt aizdoto līdzekļu summu , sagaidāmo inflāciju, kā arī dot zināmu peļņu.…