Viens no būtiskākajiem faktoriem, kuri nosaka ekonomiskās izaugsmes tempus, ir investīciju politikas veiksmīgums. Kopš 1996.gada investīcijas Latvijā pieaug visai strauji.
Investīciju pieaugums ir izskaidrojams ar vispārējo ekonomiskās aktivitātes pieaugumu, intensīvo privatizāciju un finansiālās sistēmas nostiprināšanos. Sava loma ir bijusi arī plašākām iespējām izmantot līzingu. Būtiska loma Latvijas tautsaimniecībā ir ārvalstu tiešajām investīcijām, kas veicina modernas tehnoloģijas un vadības ieviešanu, kā arī konkurētspējīgas produkcijas ražošanu un atvieglo iespiešanos attīstīto valstu tirgos.
Šī darba mērķis ir izpētīt investīciju klimatu Latvijā kopš 1996.gada līdz 2000.gadam un novērtēt situāciju šajā jomā.
Darba uzdevums ir iepazīties ar Latvijas tautsamniecības attīstību izmantojot dažādus avotus, tādus kā “Ziņojums par tautsaimniecības attīstību”, “Pārskats par tautas attīstību”, Latvijas vadošo ekonomistu atzinumiem un citiem avotiem.
Šī darba raksturs ir metodisks.1.LATVIJA KĀ STARPTAUTISKĀ KAPITĀLA MIGRĀCIJAS OBJEKTS
Kopš Latvija de facto un de jure ir neatkarīga valsts un vairs neietilpst sabrukušās PSRS vienotā tautsaimnieciskajā kompleksā, sāka pāriet uz tirgus ekonomikas pamatiem, tā kļuva par starptautiskā kapitāla migrācijas objektu. Tirgus ekonomikas pasaule paplašinājās, radās zināms vakuums, ko dažādu valstu nacionālās firmas un transnacionālās korporācijas centās aizpildīt. Pirmajos neatkarības atjaunošanas gados starptautiskā kapitāla interese par Latviju saistījās pirmām kārtām ar tilta lomu un tranzītkoridoru starp kādreizējo PSRS telpu (NVS valstīm) un Rietumiem.…