Pēdējos gados, īpaši - kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienības (ES) valstu saimei, ekonomiskās izaugsmes temps kļuvis par pētījumu un analīzes objektu. Tik strauja izaugsme ir redzama ne tikai valsts makroekonomiskajos rādītājos, bet arī mikroekonomiskajā līmenī. Uzņēmējdarbības attīstība tiek skatīta no daudz un dažādiem faktoriem, kas to ietekmē gan tiešā, gan netiešā veidā.
Par galveno uzņēmējdarbības attīstības rādītāju tiek uzskatītas investīcijas. Tie ir ieguldījumi gan mantiskā, gan finanšu, gan intelektuālajā kapitālā. Investīcijas gan valsts, gan privātajā sektorā veicina uzņēmējdarbības attīstību gan makroekonomiskā, gan mikroeokonomiskā līmenī.
Investīcijas sekmē vairāki faktori, īpaši tādi kā finanšu stabilitāte, uzņēmējdarbības vides nepārtrauktā pilnveidošana, augsts iekšzemes pieprasījums, samērā zemas reālās procentu likmes, ārvalstu kapitāla ieplūde u.c.
Iepriekšējā desmitgadē veiktās reformas ir nostiprinājušas privāto sektoru, ir radīti attīstībai labvēlīgi apstākļi, uzlabojusies uzņēmējdarbības vide. Latvijas tautsaimniecības attīstību īpaši sekmē Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā. Galvenie izaugsmes riski ir saistīti ar augsto inflāciju, straujo algu pieaugumu un ārējā sektora nesabalansētības problēmām. Ārējie riski ir saistāmi ar energoresursu cenām, pasaules finanšu tirgus nestabilitāti, kā arī situāciju Latvijas eksporta tirgos. 2008.gadā sagaidāmā izaugsme ir mērenāka nekā iepriekšējos gados. To noteiks lēnāki privātā patēriņa pieauguma tempi.…