Latvijā ir daudz ekonomisku problēmu, tādu kā vājš eksporta līmenis, pārāk augsts importa līmenis, nolaisti rūpniecības uzņēmumi, augsts bezdarba līmenis. Tā kā valstij nav savu brīvo līdzekļu, ko ieguldīt valsts ekonomikas attīstībā, tad atliek atrast un piesaistīt līdzekļus ārzemēs, atrast ārvalstu uzņēmumus, kas spētu un vēlētos ieguldīt savas investīcijas (gan finansu, gan nefinansu) Latvijas uzņēmumu, reģionu attīstībā.
Lai ārzemju investori būtu ieinteresēti savas investīcijas ieguldīt Latvijā, tika izveidotas Brīvās ekonomiskās zonas, kur tika paredzētas dažādas nodokļu atlaides investīciju ieplūdes veicināšanai.
Man šķiet, ka tieši piesaistītās ārējās investīcijas ļaus valsts ekonomikai attīstīties, jo investīcijas tiek ieguldītas projektos, uzņēmumos, kas spēs radīt jaunas darba vietas, savukārt, tas pazeminās augsto bezdarba līmeni Latvijā. Cilvēkiem pieaugs darba algas, pieaugs patēriņš tirgū, radīsies lielāks pieprasījums pēc precēm un pakalpojumiem, ražotājiem būs jāpiedāvā vairāk, labāk, ērtāk, ātrāk, kas stimulēs viņus domāt, attīstīties. Ražotāji spēs ražot vairāk un kvalitatīvāk, līdz ar ko pieaugs eksporta līmenis.
Latvijā ārējā bilance vairs nebūs ar “- “ zīmi, jo valsts spēs sasniegt tādu līmeni, kad eksports būs lielāks, nekā imports. Valsts budžetā ienāks jauni ieņēmumi, līdz ar to nosegsies budžeta deficīts.…