Izvēlējos šo tēmu rakstīt, jo mūsdienās ļoti svarīgas ir investīcijas, jo tās palīdz daudziem uzņēmumiem nebankrotēt, daudziem veicina uzplaukumu.
Darbā aplūkošu tādas tēmas kā ārzemju investīcijas Latvijā un arī Latvijas investīcijas ārvalstīs.
Protams katrs uzņēmējs vēlas, lai viņa uzņēmumam būtu atbalsts ne tikai no valsts investoru puses, bet arī no ārvalstu investoru puses. Viņš vēlas gūt panākumus, piesaistot investorus. Bet kā veiksmīgi piesaistīt tos? Tad, lūk, zemi nodokļi, ilgstošs nodokļu atvieglojumu darbības periods, centrālo un reģionālo varas orgānu piedalīšanās investīciju finansēšanā – tas ļauj ārvalstu kapitālu vispirms piesaistīt, bet pēc tam noturēt valstī.
Investīcijas ir ieguldījumi. Atbilstoši investīcijas objektam var izšķirt dažādus kapitāla investīciju veidus:
materiālās investīcijas (reālās);
finansiālās investīcijas (nominālās);
nemateriālās investīcijas.
Investīcijas ir ieguldījumi. Atbilstoši investīcijas objektam var izšķirt dažādus kapitāla investīciju veidus:
materiālās investīcijas (reālās);
finansiālās investīcijas (nominālās);
nemateriālās investīcijas.
Materiālās investīcijas ir kapitāla investīcijas materiālos objektos, piemēram, zemes gabalos, ražošanas līdzekļos, krājumos.
Finansu investīcijas ir finansu līdzekļu ieguldījumi, ko izdara īpašnieks, piemēram, vērtspapīros, citu uzņēmumu daļās.
Nemateriālās investīcijas ir investīcijas, kuras iegulda, piemēram, dažādos pasākumos, tirgus izpētē, reklāmā, zinātniskās izstrādnēs, darbinieku kvalifikācijas celšanā u.c. pasākumos. [6;96]
Lēmumus par to, vai naudu ieguldīt investīcijās un cik daudz tās izdot, pieņem galvenokārt uzņēmēji. Galvenie faktori, kuri ietekmē uzņēmēju lēmumus par naudas līdzekļu izlietošanu investīcijām ir šādi:
reālās procenta likmes izmaiņas. To maksā uzņēmumi par aizņemto naudu jeb kredītu. Zema reālā procenta likme stimulē ieguldīt naudu investīcijās un otrādi. Augsta procenta likme ir bremzētājs faktors līdzekļu ieguldīšanā kapitālprecēs;
sagaidāmā peļņas norma no ieguldījumiem investīcijās;
uzņēmumu nodokļu likmes;
jauninājumi un izmaiņas tehnoloģijā;
iekšzemes kopprodukta apjoms un tā izmaiņas. [7;217 – 218].…