Par investīcijām tiek uzskatīta jebkura kapitāla ieguldīšana ar mērķi iegūt peļņu, bet, savukārt peļņas gūšana ir svarīgākais faktors, kas stimulē pasaules ekonomiku. Jebkura valsts ir ieinteresēta tās ekonomiskajā izaugsmē un es domāju, ka tikai un vienīgi investīciju pietiekamais daudzums, ka arī to efektīva apsaimniekošana var nodrošināt stabilu izaugsmi.
Investīciju piesaistīšanas problēma ir svarīga arī Latvijai, jo, līdzīgi kā citās pārejas ekonomikas valstīs, Latvijā ir ierobežots vietējā kapitāla apjoms, negatīva ārējas tirdzniecības bilance, salīdzinoši zema produktivitāte un akūta nepieciešamība pēc jaunāko tehnoloģisko procesu, inovāciju un modernu iekārtu izmantošanas ražošanā. Šīs ir problēmas, kuru risināšanā neatsveramu ieguldījumu var dot investīciju piesaistīšana.
Šajā darbā es gribēju parādīt kā investīcijas (gan iekšējās, gan ārējās) ietekmē valsts ekonomiku kopumā, un arī kā valsts ar likumdošanu un citiem instrumentiem var stimulēt investīciju apjomu.
Otrajā daļā es nolēmu parādīt investīciju situāciju Latvijā, tai skaitā tiešās ārējās investīcijas, valsts investīciju programmu, ka arī Eiropas Savienības struktūrfondu naudas piesaistīšanu.
Man šķiet, ka tieši piesaistītās investīcijas palīdzēs Latvijas ekonomikai celties uz augšu, jo investīcijas tiek ieguldītas projektos, uzņēmumos, kas spēs radīt jaunas darba vietas, savukārt, tas pazeminās augsto bezdarba līmeni Latvijā. Cilvēkiem pieaugs darba algas, pieaugs patēriņš tirgū, radīsies lielāks pieprasījums pēc precēm un pakalpojumiem, ražotājiem būs jāpiedāvā vairāk, labāk, ērtāk, ātrāk, kas stimulēs viņus domāt, attīstīties. Ražotāji spēs ražot vairāk un kvalitatīvāk, līdz ar ko pieaugs eksporta līmenis. Latvijā ārējā bilance vairs nebūs ar “- “ zīmi, jo valsts spēs sasniegt tādu līmeni, kad eksports būs lielāks, nekā imports. Valsts budžetā ienāks jauni ieņēm…