Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:463144
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.07.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Interpersonālie konflikti – visbiežāk ģimenē un darbā    4
  Pamats: atšķirīgā uztvere, viedoklis, vērtību skala    5
  Bīstamība ir slepenībā    6
  Uzvedības stratēģiju analīze    7
  Konflikta atrisināšana soli pa solim    9
  Secinājumi    10
  Izmantotās literatūras saraksts    11
Darba fragmentsAizvērt

Ar konfliktiem ikviens no mums saskaras jau kopš bērnības gadiem – sākumā tie ir strīdi par kādu kāroto mantu, nesaprašanās ar vecākiem, draugiem un klasesbiedriem, bet vēlāk konflikti ikdienas saskarsmē ar citiem cilvēkiem ir daudz nopietnāki un izraisa daudz smagākas sekas. Tā ir neatņemama starppersonu jeb interpersonālās komunikācijas sastāvdaļa, kas spēj destruktīvi ietekmēt daudzas cilvēka dzīves jomas.
Radušos konfliktu ir grūti atrisināt: abas karojošās puses uz pretinieka agresīvo rīcību atbild ar vēl nopietnākām darbībām, līdz ar to situācija tiek vēl vairāk sarežģīta. Nerunājot par to, cik lielai spriedzei konflikta laikā pakļauti konfliktējošie (zinātnieki aprēķināja, ka 1 minūte aktīvās konfliktēšanas prasa 10-20 minūtes nomierināšanās laiku, bet 1 stunda konfliktās saskarsmes vēl 3 stundas 20 minūtes tur mūs emocionālā sasprindzinājumā 1), konflikts nodara daudzus morālus un materiālus zaudējumus karojošām pusēm. Zīmīgi, ka ikviens konflikts būtībā ir izceļas no sīkas ķildas, šķietami mazsvarīgā iemesla dēļ, tāpēc ir ļoti svarīgi ielūkoties konflikta dziļumos un izprast tā būtību soli pa solim.
Kā uzskata amerikāņu konfliktologi, konflikta parādībai piemīt ne vien negatīvā, bet arī pozitīvā puse – konfliktējošās puses, kas mēģina noregulēt situāciju atbilstoši savām interesēm, ir spiestas meklēt jaunas idejas, oriģinālās pieejas, labāk uzzina un izprot viena otru. Piedalīšanās konflikta risināšanā tā dalībniekus bagātina ar informāciju.
Speciālisti uzsver: „Savlaicīgi neatrisināti konflikti noved pie konfliktu uzslāņošanās, kas pasliktina situāciju, uzkrāj spriedzi, negatīvās emocijas, atsvešina partnerus, kropļo attiecības vai noved pie to pārrāvuma. Savlaicīgi neatrisināts starppersonu konflikts var izsaukt infertu – ārējā konflikta pārcelšanu uz iekšu, kad cilvēks konfliktu sāk pārdzīvot kā iekšēju un slēpjamu, kļūst depresīvs vai agresīvs. Infertētu konfliktu ir bezgala grūti psiholoģiski koriģēt, tāpēc ir ļoti svarīgi apzināties patiesos konfliktu cēloņus un savlaicīgi atrisināt radušos konfliktus.”2
Šie faktori arī mudināja mani izvēlēties šo tēmu, lai dziļāk ielūkotos konfliktu būtībā, izprast to cēloņus, analizēt dažādas uzvedības stratēģijas un apkopot dažādus psihologu ieteikumus konfliktsituāciju risināšanā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties