Mūsdienās, kad daudzi cilvēki vairs nespēj iedomāties dzīvi bez interneta, bet daļa no tiem pēc saviem uzskatiem vairs eksistē tikai un vienīgi virtuālajā telpā. Laikā, kad virtuāli tiek sūtītas vēstules, slēgti darījumi, veikta iepazīšanās un lietišķā sarakste, internets ir kļuvis par neaizstājamu dzīves vidi – vidi, kurā ir jāievēro ētikas principi, vai nē? Kādi principi ir jāievēro internetā un kāda reāli ir situācija šajā jomā. Atbildēt uz šiem jautājumiem arī ir manis rakstītā darba mērķis un uzdevums.
Šī darba pirmajā daļā ir veikta izpēte, kas vispār ir ētika, tās būtība un principi, kā arī virzieni, savukārt otrajā daļā ir analizēts, kas vispār ir internets galvenajos vilcienos, vai internets ir ētiska vide, noskaidroti interneta lietošanas ētiskie principi un aprakstīta interneta lietošanas etiķete, ko tās autori dēvē par “Netiquette”. Interneta etiķete ietver arī 10 baušļus, ko jāievēro lietojot internetu.
Internets un tā pielietojums autoram ir specializācijas joma, ko tas pēta savā izglītības procesā gan no ekonomiskā, gan juridiskā viedokļa jau vairāku gadu garumā. Lielākā daļa autora veikto pētījumu pēdējo 3 gadu laikā ir saistīti ar internetu un ir savā ziņā unikāli, jo paša interneta vēsture pasaulē ir tikai nedaudz vairāk kā 10 gadus veca (jauna), bet Latvijā vēl mazāk. Šie faktori arī ir iemesls pētījumu un specifiskās literatūras nepietiekamībai, līdz ar to arī veicamā uzdevuma sarežģītībai, novitātei un aktualitātei.…