Ķīna, tiecoties kļūt par pasaules savienības daļu, ar paātrinātiem tempiem īsteno savu informatīvo sistēmu attīstību un ieviešanu vispasaules datoru tīklā. Šo sistēmu un, atbilstoši, Interneta attīstība nevar notikt, neievērojot vietējos apstākļus un noteikumus. Noteicošā ietekme uz Interneta attīstību Ķīnā ir:
nacionālās tīklu infrastruktūras specifikai;
komunikācijas līdzekļu pastāvēšanai, to pieejamībai un pakalpojumu maksai;
kontroles režīmam par tīklu attīstību;
Ķīnas kultūras īpatnībām (rakstība, valoda, domāšana).
Šajā darba nodaļā ir piedāvāta nacionālo tīklu, nozaru tīklu, provinču un municipālo tīklu attīstības, kā arī elektronisko masu informācijas līdzekļu, telekomunikāciju un e-komercijas attīstības analīze Ķīnā.
1.1. Tīklu infrastruktūra Ķīnā.
Internets ir pasaules „tīmeklis”, tīkls, kas sastāv no daudziem lokāliem tīkliem. Šie lokālie tīkli tiek veidoti valsts, apdzīvota punkta, nozares, konkrēta uzņēmuma vai iestādes robežās. T.i., tieši tīkls ir galvenā Interneta sistēmas struktūrvienība. No tā var secināt, ka šī Interneta attīstības vēstures analīze atsevišķi ņemtā valstī, t.i., Ķīnā, sākas tieši ar tīkla attīstības un stāvokļa analīzi.
1.1.1. Kopējais raksturojums.
Tīklu infrastruktūra Ķīnā ietver nacionālos tīklus, nozaru tīklus, provinciālos un municipālos tīklus. Šo tīklu attīstības līmenis nav vienāds. Ķīnas valdība, kas kontrolē Interneta attīstību Ķīnā, ir noteikusi prioritātes. Tāpat ir noteiktas perspektīvākās nozares, kuru tīklu attīstībai tiek dota priekšroka.
Ķīnā attīstās arī elektroniskie masu informācijas līdzekļi (MIL) un telekomunikāciju līdzekļi. Ar elektronisko MIL un telekomunikāciju līdzekļu attīstību nesaraujami saistīta arī e-komercijas attīstība.
…