Mūsdienu pasaulē arvien vairāk uzmanības tiek pievērsts ekoloģijai – draudzīgai cilvēka un dabas blakuspastāvēšanai. Pamazām cilvēki pievērš uzmanību tam, lai viņu preces, pakalpojumi, saimniekošanas blakusprodukti un pati saimniekošana ne tikai nenodarītu kaitējumu dabai, bet pēc iespējas vairāk to saudzētu.
Asociācija „Lauku ceļotājs” ir vienīgā institūcija Latvijā, kas ir tiesīga piešķirt vai anulēt Zaļā sertifikāta statusu lauku tūrisma mītnēm. Zaļais sertifikāts ir kvalitātes zīme, kas liecina par to, ka tūrisma pakalpojumu sniedzējs darbojas maksimāli saudzējot apkārtējo vidi.
Uzņēmējam, kas nolēmis pretendēt uz Zaļā sertifikāta mītnes statusu, ir rūpīgi jāiepazīstas ar tā prasībām, lai viss tām atbilstu. Zaļā sertifikāta iegūšanai ir rūpīgi jāizvērtē un jāapdomā viss, kas saistīts ar viņa mītni – gan būvmateriāli, interjera materiāli, gan saimniekošanai nepieciešamais – trauki, tekstilijas, tīrīšanas, kopšanas, mazgāšanas un dezinfekcijas līdzekļi un metodes.
Atpūšoties ikkatrs grib saņemt maksimāli labu servisu un kvalitatīvu atpūtu, gūstot maksimālu apmierinājumu. Zaļā sertifikāta mītnēs šāds serviss ir garantēts, jo šī zīme ir laba servisa un kvalitātes apliecinājums. Kvalitatīva atpūta ir ne tikai fiziska atpūta, bet arī sevis izglītošana un pilnveidošana.
Šajā darbā apskatīšu interjera izveides un telpu iekārtošanas iespējas, kā arī tīrīšanas, kopšanas, mazgāšanas un dezinfekcijas līdzekļu izvēli un metodes Zaļā sertifikāta mītnēs. Interjera materiālu ziņā apskatīšu Zaļā sertifikāta mītnēm piemērotākos materiālus, kas ir ekoloģiski un nekaitē cilvēka veselībai. Telpu tīrīšanas, mazgāšanas, kopšanas un dezinfekcijas līdzekļus un metodes apskatīšu vadoties pēc to nekaitīguma videi un cilvēkam, kā arī salīdzināšu to efektivitāti.
…