Inerakcija ir cilvēku savstarpējās sadarbības organizācija. Saskarsmes procesā tās dalībniekiem ir svarīgi ne tikai apmainīties ar informāciju, bet arī plānot kopējo darbību. Interakcija organizē ne tikai informācijas apmaiņu, bet arī organizē sadarbību.
Saskarsme ir mijiedarbība un mijietekmēšanas. Saskarsmes procesā cilvēki spēlē sociālās, starppersonu un individuālas lomas, kas ir atkarīgas no partnera statusa.
Sociāla loma ir tā uzvedība, kuru no mums gaida apkārtējie. Katram cilvēkam ir vairākas sociālas lomas, kas ietver noteiktu uzvedības programmu.
Starppersonu loma un individuāla loma ir tā uzvedība, kuru mēs gaidām paši no sevis, balstoties uz savu priekšstatu par sevi.
Atklātā loma ir cilvēka loma, kurā viņš atrodas dotajā saskarsmes momentā. Saskarsmes procesā partneri var atrasties dažādās psiholoģiskas pozīcijās- pozīcija no augšas- dominēšanas pozīcija, pozīcijā blakus- tā ir otra cilvēka respektēšana, pozīcijā no apakšas- atkarības pozīcija. Cilvēkam piemīt trīs ego pozīcijas jeb stāvokļi, kuri parādās saskarsmē un izpaužas kā iekšējās nostādnes un ārējās izturēšanās. …